Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde je svaki plastenik otkriven, barem djelomicno. Pokidana drveca i krovovi standardno, sa jedne hale je cak skinulo krov.
 
60-70 crepova na kući,voćnjak izlomljen,na jednoj strani svinjca nema ni jedne salonit ploče,atar razvaljen.
3 litre u kišomeru.
 
Odletelo 100 kvadrata krova sa supe, naceto i skladiste sa sojom, malko okvasilo u jednom cosku...sa druge supe diglo red ploca, za divno cudo na tome stalo....na kuci srusilo jedan odzak na kome je bila antena i polomio je nesto crepa....u selu haos, nema kuce koja nije nagrabusila manje ili vise...palo oko 5l i to je to...
 
Od kuda si ti kolega?
Pitam to zato sto sam i ja iz RH.
Od kako citam ovaj forum, veceg pesimista nisam procitao, em te muci suša, em mala cijena, em najgora nevremena, itd itd..
Ajd ne pricaj budalastine. Kod nas ima kuca raskrivenih drveca 200 pocuoanoh u selu. Od suncokreta 90% popadalo. Mjesto je tovarnik. Moli Boga da ovo ne dozivis sto smo mi danas. A ukucaj Gradiste kod Zupanje da vidis tamo tek apokalipsu. Ljudima kuce srusene.....
 
Poslednja izmena:
Na novoj supi ostao krov, ali smo utukli jedno 30% vise sarafa od planiranog maximuma.
Meni je digao upravo taj prvi red lima, gde sam stukao duplo od oredvidjenog...dzaba naceo ga ko da sarafi ne postoje i ciao regazzi....zavisi i od polozaja kako je stajala, ova moja najgori moguci je imala...jbg opravice se sve...
 
Sada citam i gledam i mogu reci bar za sada da smo mi odlicno prosli . I predsednik se oglasio zbog oluje a rekoh ja vama onomad cim Bg. strada milion vesti o nevremenu .
Struje i dalje nema .
 
Ovakvo nevreme nas pogodilo i prije deset godina . Isti scenario ista šteta čak na istim mestima, dve šupe i kotobanje fali 30 i koja sačiniti ploča 2×1 m. Na hladnjači od istog špica kao i prošli put oko 50 crepova velikih . U komšiluku nijedan plastenika nije čitav a o šteti u voćnjaku nesmem ni pomišljati kada vidim šta je u bašti napravio vetar. Kišomera nema jer ga je vetar skinuo sa štapa a po proceni samo par litara.
 
Ovakvo nevreme nas pogodilo i prije deset godina . Isti scenario ista šteta čak na istim mestima, dve šupe i kotobanje fali 30 i koja sačiniti ploča 2×1 m. Na hladnjači od istog špica kao i prošli put oko 50 crepova velikih . U komšiluku nijedan plastenika nije čitav a o šteti u voćnjaku nesmem ni pomišljati kada vidim šta je u bašti napravio vetar. Kišomera nema jer ga je vetar skinuo sa štapa a po proceni samo par litara.
I kod mene je vetar oduvao kisomer.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh