Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije isto
Pracenje vremenske prognoze je od presudnog znacaja za sve poslove koji se rade na otvorenom
Evo sutra idem na posao, ako najave kisu, pa red je da ubacim kisno odijelo u auto pa da ga imam pri ruci, nema smisla se razgolisiti a postoji mogucnost padavina
 
Meni je sve jasno. I da ne mogu bas sve da pogode. Ali zasto nekada ne moze da se desi da najave lepo vreme i da se zajebu i da padne kisa? Nego uvek isto sranje sa najavom kise. I jos naravno mediji napumpaju stvar tipa “20litara po m2” kao da ce pasti 200litara. I na kraju ne padne nista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepa kisa uz olujni vetar. U gradu je bilo i drveca popadalih. Valjda ova deponija nece vise da camunja.
 
Strahovit pljusak kod nas u kraju, deluje da nas kači samo rub oblaka, 200metara dalje, ne vidi se ništa od kiše a kod mene kod kuce samo jak pljusak.Sporo pokretni oblaci su čudo, sada mozemo da očekujemo poplavu ako ke slučajno palo dosta kiše u blizini a izgleda jeste.
 
Bukvalno 10 dana ništa nije palo... Sa strana svuda padalo i juče, namračilo se, grmelo i ništa... Ode niz Savu ka gradu 🙄

Čitam zadnjih par strana, kao u drugoj državi da živimo...

Sad mi je jasno kako je ovima tamo uz granicu gde ne pada 😁
 
Не смем да одем до њива, јесте да код куће није било ветра и града, али њиве су ми по ободу села...
2b55196bfa9cfd6d10af441c7e83c029.jpg
58f01fc7e3efe763998d72fd17fe7d25.jpg


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
To je ono čega se je uvek bojim...a i poznato to je da sremci se sete boga kad počne da grmi,a i redovno se krstimo kad odemo u crkvu,jedne godine za uskrs,druge za Božić .. šalu na stranu, stvarno je zeznuto, ja sam par puta nagrabusio i nikad mi nije svejedno...
 
Kod nas sinoc 25mm za sat vremena, taman pomislim izvukli smo se bez kiše, ni otkud se formira strašan odraz izmesju Jagodina, Kragujevca i rekovca, ubi boga kiša.
 
Upravo to, svake godine se pojavi očigledno neko mesto gde neobjašnjivo svaki živi oblak ili sistem gađa. U prošloj sušnijoj godini to je bila okolina Smederevske Palanke, sada je to definitivno taj pojas sa zapadne strane Juhora i dole niže ka Varvarinu i obodu aleksandrovačke Župe.
 
Al zato Vojvodina uglavnom pusiona. Sledi przenje sa veoma visokim temperaturama, a kise verovatno nece biti tmo do polovine avgusta. Svaka godina kao preslikana.
 
Kod nas se baš muti vreme, u par navrata počela je po koja kap uz vetar.Šta će biti, videćemo, žetva je u punom jeku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh