Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I posle ovoga oce biti te kise za nedelju Kimi? Da bacamo novce il da pricekamo jos malo?
 
bda8ede7c6c3c68be6ba652de6c4b5ee.jpg
 
Najhladnije jutro ovo zime.
Kod nas je pod uticajem ovih niskih temperatura u prteklih nekoliko dana zemlja smrznuta oko 15 cm, a mozda i dublje. Ja sam odustao od nekog posla sa gruberom, a i nekoliko njih od oranja. Ono sto je lose je da mraz/zima izvlace povrsinsku vlagu pa je tako sad vec neka 3-4 cm potpuno suvo. Svemu je doprineo i onaj orkan od pre par dana.
 
Sad gledam na tv, neki dr-mr priča kako je malo padavina i blaga zima.
"Ako ovako nastavi ući ćemo u novu proizvodnu godinu sa ozbiljnim minusom u zemljišnim zalihama vode i poljoprivrednici će biti u ponovo u problemu", rekao je on.
Reko prika nemaš ti pojma, pa bitna je kiša u junu i julu. Ne?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ако је веровати овима са посла воде евиденцију падавина. По њиховом до сада ова количина падавина покрива до августа 2022. Од септемба на овамо је дефицит. Ето колико воде фали, барем за овај крај.
 
Фебруар месец, акумулационо језеро тек почело да се пуни. Пумпе радиле неколико дана и не чујем их данас.
 
Pre 2 nedelje sam bušio rupe za sadnice topole. Burgija ide 120cm u zemlju. Iako je na površini blato da traktor jedva ide, već posle 70cm negde beton suva zemlja. Neke rupe nisam ni uspeo izbušiti do kraja. Jednostavno burgija ne ide u zemlju gde je suvo.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pre je bilo na svakih 10 god jedna susna.
Pa na svakih 5 jedna susna.
Sad ce biti na 3 susne 2 kisovite .Pa 5 susnih jedna kisna i tako dok ne postanemo pustinja a to mi nećemo da dozivimo ali nasa deca dozivece da neki regioni nece biti za proizvodnju tipa obronci pescare'
Telecke visoravni(jel se tako Kaze?)...
 
Voda koja se sad akumulira u tlo ne isparava tako brzo kao ona koja padne na površinu tla u toplim mjesecima. Kad je zemlja zasićena vodom u malo dubljem sloju onda se vlaga polako diže kapilarnim putem ako je manjak u gornjem sloju. Ako nema padavina a nema ni rezerve u zemlji onda je problem. Tako da neka ona sad nakvasi u dubinu a ako padne i kad bude potrebno i to je dobro.
 
Sve je to navodno...ćorak od vikenda do vikenda.Pretprošle godine sušni period je počeo od sredine maja,prošle godine od kraja aprila.Sve su prilike da će ove godine od početka februara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh