Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prošla godina jeste bila sušnija alo daleko od 2017, kada su neki morali uzimati kredite da bi namirili dugove za rep. materijal.... kada sam na 90% kukuruza terao tarup, a na ostalih 10 jedva nakupio kukuruza da utovim 3 svinje....
Kada je suncokret rodio od 200 do 500kg/kj po ceno od 27 din.....
Prošle godine je ipak rodilo, gde više gde manje ali tarupanja nije bilo.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Upravo se vratio iz obilaska.
Nismo još ni svesni kakva će ovo sušna godina biti!
Pre par dana dobili 20lit a danas već beton napolju, katastrofa a tek pola maja.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Kolega a zamisli kakvo je stanje kod mene u ataru, nas je ta kiša od 20litara zaobišla, ako nas zaobiđe i ovo malo kiše najavljeno za utorak žetva pšenice je završena :(
 
@ zeljkoo

Ovo kod mene bas ovaj crven krug valjda ce da potrevi i kod nas obicno nas zaobidju kise ili odvuce morava, Jastrebac...
 
Za koji deo dana se prognozira dolazak te kise u utorak?
Izgorećemo dok nam padne kiša....posle ovih vrućina ako ne padne nešto biće veselo.Mada bar se nadam da pri kraju ovog meseca padne bar jedna dobra kiša
ebf9d33d2f61a380896f8b21e0d86277.jpg


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Yr jutros ukinuo padavine, pomerio par mm za sredu.Juce crtao 18mm ali suva varijanta je sigunija.Modeli i dalje daju kisu Gfs stabilan.Rhmz i dalje drzi upozorenje.
 
Cika_laza ja nikoga ovde nisam vređao pa nemoj ni ti. A da mi ti nisi objasnio šta je to bunar ja ne bih znao. Inače kod mene u tom istom bunaru ima 4m visine vode. Ja sam samo dao moje zapažanje a ne lupetanje. Uostalom ako ti se nešto ne sviđa ti nemoj ni čitati a ni davati komentar.
 
Moj bunar 68 m dubine, pa ne mogu ni da vidim koliko ima...

Inače da je u Knjaževcu ogroman problem, to stoji.

Inače kod mene kad zasuši leto, i kad se poveća potrošnja vode svi u selu imaju problem (zalivaju se bašte, plastenici, travnjaci, voće itd) . Zato i jesam protiv navodnjavanja, bar za moj kraj. Kad bi se 10% površina navodnjavalo ne bi imali vode ni za piće.
 
Mi smo i od tih sr... bezbedni,samo od suse nismo....vise bi sad pomogao grad da pada na psenicu sa jedno 20lit kise ,nego da ostane suvo do kraja meseca.
 
Čika Lazo, po podacima sa Držervinovog brda ova 2022. do sada je jedna od najsušnijih godina od kada je merenja. A gde je tu manjak još od polovine prošle godine. Zaista gadna dugotrajna suša, skorije samo čini mi se 2003 i 2012 da je bilo nešto slično, ali opet nije tako dugo trajalo.

Elem, sve kreće od noćnih i jutarnjih sati sati kada bi trebalo nešto da potkači pogotovo Bačku, njen severozapadni deo. Sutra kroz dan najozbiljniji razvoji se sele južno od Save i Dunava, pogotovo tu okolo Zapadne Morave. Naravno to ne znači da po Vojvodini neće biti razvoja, ali će ih biti prostorno i jačinom manje.
 
Čika Lazo, po podacima sa Držervinovog brda ova 2022. do sada je jedna od najsušnijih godina od kada je merenja. A gde je tu manjak još od polovine prošle godine. Zaista gadna dugotrajna suša, skorije samo čini mi se 2003 i 2012 da je bilo nešto slično, ali opet nije tako dugo trajalo.

Elem, sve kreće od noćnih i jutarnjih sati sati kada bi trebalo nešto da potkači pogotovo Bačku, njen severozapadni deo. Sutra kroz dan najozbiljniji razvoji se sele južno od Save i Dunava, pogotovo tu okolo Zapadne Morave. Naravno to ne znači da po Vojvodini neće biti razvoja, ali će ih biti prostorno i jačinom manje.
Sigurno ce veci deo zemlje biti Leval 1 a mozda i 2 u sumadiji, deluje da ima ozbiljnih parametra za oluje.Ako mozes da mi objasnis,GFS daje neku kisu kasnije uvece kao i posle podne kada treba da budu nestabilnosti.EC ne vidi tu kisu ali vecina modela uopste vide kisu sutra.GFS je verovatno drugaciji model od EC, nisam bas u toku, verovatno visoka rezolucija i niska.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh