Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene haos,kiša nikako da padne. Zrno stoji u njivi kao u vreći. Ono sta je ranije posijano oluja odnijela. Te bujice njive nisu ni stigle da upiju. Haos. Ja poginem sijući jer najave kišu,vjerovatnoća 90% količina 5,10 pa i 20mm, javljaju za sutra,ne za 5 dana. Ujutro ustanem prognoza i dalje tu,za 1 h sve obrišu,tako me već jebu 20 dana. Onu oluju niko nije ni najavio,naprotiv. Mogućnost bilo 50% i max 2mm. Koštali su me metereolozi ove god kao nikad. Najradije bi ih uza zid
 
@prnjavor3 Eh ,koliko nas tako prolazi pa nisi jedini,meni je ove godine druga prihrana u psenici propala manje vise,isto promasaj prognozi.Mi skoro svake godine naj... sa nekom susom,tj bar jedan usev nastrada,pa samo pretprosle godine smo imali jako lose prinose psenice ,a evo za sad ovo izgleda preslikana 2020-ta maltene.Evo i ovo sad sto najavljuju kao neke padavine,to je klasika ide dole za juzni banat,vrsac,mozda do Zr nesto i bude,ali ovde nzm ,ne mogu jednostavno biti optimistican nakon toliko promasaja prognozi i ukidanja padavina ,nema tu neke nade za kisom.
 
Nzm sta se cudim xd,eto primera jos jednog,da nije napisao da je palo kise ne bi ni znao,nit grmelo nit nista,sad pogledao radar i naravno ,na desetak km od nas prosla oblacnost .....
 
Kod vas se ne suse psenice onda,jer ja ne verujem da iko kod nas zeli da na padne kisa zbog lucerki,krava,ovca,lavova, nebitno.Kisa je ovde trenutno najpotrebnija,nikakva lucerka ili sta vec ,nije bitnije od kise.
 
Pljusak sa sve ledom neverovatan, dvorište poplavljeno.
Oblak se samo stvorio tu iznad nas.
634a1dbe873223dd0dc21a748f400622.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
A na Bagljašu ni kap mada grmi već sat vremena. Izgleda da je otišlo kod kolege DJule u Mužljanske ritove.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh