Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ustvari koliko se sećam 2012 nije bila baš toliko sušna, koliko je bila vruća.
Sećam se da smo imali kukuruz Kermes zasejan na 90% površina. Bio je visine preko 3 metra, nije bilo podgorelih listova i slično. Samo zbog velike vrućine u vreme oprašivanja se neje oplodio....
Dok je 2017 sve bilo izgorelo, kukuruzi bili jedan metar visine, i već u junu do pola podgoreli....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Da, I ja sam imao zeleni kermes 12te bez klipova, a 17te pioniri razni izgoreli rano al dali od 3 do 4t po kj...
Nadam se da 12ta neće da se ponovi... Bar nešto da naberemo na ove cene repromaterijala..
Za danas što su najavili kišu izgleda da nema ništa...
 
Rekao sam Vam više puta, da nikad ne uzimate za ozbiljno bilo kakve takve dugoročne najave. Ajde da je sa nekog meteološkog sajta, da je neka karta, nego najobičniji novinski članak koji veze s vezom nema.
Pouzdana najava nečega najviše može biti do 10-15dana i kao takva isključivo je vezana za dominaciju onog čega je najlakše prognozirati na ogromnoj površini, a to je stabilno vreme jer tada nema nikakvih poremećaja i događanja koja bi pravila problem.
Kada imamo dinamično vreme odnosno ciklone u neposrednoj, ali i široj okolini bilo kakva prognoza preko 5-7 dana je čista lutrija, a i takva da se ne ulazi u neke lokalne detalje (tipa količine padavine ne u jednom mestu, nego i u okrugu).

Tako i sada, za najavu padavina na krajnjem jugu Vojvodine, jedna sitnica od pomaka možda 50-ak kilometara je maltene obrisala sve padavine, ne samo tu nego za veći deo zemlje zapadno od Južne i Velike Morave. Nekih padavina, baš totalno suprotno u vidu nekih pljuskova može biti jedino danas i to ponajpre na severu Bačke i Banata.

Ako mene pitate, deluje da će sve do kraja aprila da se motaju tu neki cikloni okolo nas, pa sam prilično ubeđen da će se itekako kisnuti do kraja meseca, ne u nekim enormnim količinama ali to da bi skoro cela Srbija mogla dobiti do kraja meseca 30-ak litara deluje prilično ostvarivo.
 
Kod nas kad bi vetar makar stao, imali bi vlage kao u priči 😂, ovako sahara, juče i danas vetar oduva sve živo.Za kišu se i ne nadam više, kad padne, pašće.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh