Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemački superračunar se zaigrao pa izbaci i snežne padavine za ovo novo zahlađenje u delu zemlje. Retko, ali ne i neviđeno, u prošloj deceniji okolina Subotice se zabelela čini mi se oko 25-og aprila.

Mirban, pa zanimljivo je baš iz tog razloga što smo nekako svi navikli na toplije anomalije, odnosno na toplije od proseka. Neka vala malo i hladnijeg. Ništa to naravno ne govori o nastavku godine.

Ako sam ja dobro ispratio, na celoj površini odnosno teritoriji Evrope 70% kuburi sa padavinama. Do skora su ubedljivo najcrnji bili delovi Španije i Portugala, ali su se malo popravili. Zavetrina Alpa kod Đenove isto ima jako malo padavina, zavetrina Kaprata isto, pa zatim i žitnica oko Crnog Mora, delovi Poljske..
 
gfs-vrnjaka-banja-rs-437.jpg
 
A šta će biti sa Banatom???
Банат, поготово северни, вероватно ништа или врло мало. Ви у средњем Банату можда и добијете нешто више од нас. Ми би требали да почнемо да гајимо нешто друго, кактусе на пример.
 
Kimi pa i treba da bude hladnije u aprilu, a ne da odmah iz jakni izađadjemo u kratke rukave. Msl kao da u zadnjih sig 10 godina imamo samo 2 godišnja doba. Kad sam bio mali tačno se znalo koje je godišnje doba i takvo je i vreme bilo.
Koliko mogu da vidim ovaj grafikon koji si izbacio je tvoju Vrnjačku Banju. Možeš li da izbaciš i za moj kraj ili neke veće delove naše zemlje? Hvala.
 
Reč - dve o vremenu ;)

Sunčano i toplo sve do subote, u petak maksimalna dnevna i do 24 stepena.Od subote hladnije i blago vetrovito, ali bez padavina za vikend.Padavine moguće u ponedeljak kada će biti i najhladnije (jutarnja 2, dnevna nešto više od 10 stepeni) i utorak ima velike šanse da bude kišovit.Od srede porast temperatura, smena sunca i oblaka sa ređom pojavom kiše.
 
Nema kod nas jos nista od kise. Naproste "nemirise" na kisu. Ceo dan veteina isusuje sve sto moze.
Odavno nije bilo ovako lose. Sve mirise na 2012.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh