Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od cega blokirali

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Što se vlage tiče, sada je idealna da idealnija ne može biti.
Ali ladno katastrofa, ujutro najavili mraz, pa i za vikend opet neko zahlađenje.


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jedna meteo zanimljivost, meni bar jako draga. U poslednjih 12 meseci, prošli mesec mart je bio četvrti (u južnoj polovini zemlje čak peti) hladniji od hladnog proseka detinjstva većine starijih članova ovde (1961-1990). To je baš retko, pogotovo ako znamo da je prvi od tih meseci, april prošle godine prekinuo niz od 22 uzastopno toplija meseca od proseka (jun 2019-mart2021).

Po sadašnjim prognozama, ne bi čudilo da i ovaj april završi hladniji od proseka.
 
Verovatno od blata.
Zemlja otkud blato ,samo malo vlaznije ,iako je od gore bilo suvo ali lepi na tockove posto raonici guraju zemlju sa strane i mokar sloj od dole zavrsi na povrsini ,preko kog gaze nagazni tockovi i onda blokiraju,jeb.. usr...nodetku....a komsija pored seje bez problema sa diskosnom sejalicom,idealna vlaga ,a ja moram cekati da se prosusi kad ne bude bilo dovoljno vlage za nicanje da bi mogao sejati sa usr... sejalicom.
 
Šta utiče na ovaj ciklus da sedmica bude sunčana i topla a za vikend kiša i zahlađenje? Nekako predugo traje ( 4-ti vikend u nizu) da bi bilo slučajno. Ne mislim da je neka teorija zavjere već možda ima neke veze sa rotacijom zemlje, godišnjim dobom ili nešto treće.
 
Kimi ako samo može obrazloženje zašto ti je jako drago što je ovaj april hladan. Jel ima neko objašnjenje šta nam to znači za vreme za naredne mesece? Ako može komentar za ovo tvoje oduševljenje. Hvala
 
Ne bi da budem baksuz ali ako je verovati nekom nizu:
2007 sušna
1012 sušna
2017 sušna
Sada je 2022, (ako se po jutru dan poznaje...... opet sušna)
Dakle svaka 5 godina izrazito sušna.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ne bi da budem baksuz ali ako je verovati nekom nizu:
2007 sušna
1012 sušna
2017 sušna
Sada je 2022, (ako se po jutru dan poznaje...... opet sušna)
Dakle svaka 5 godina izrazito sušna.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
A vidi moj niz:
2010 kišovita i rodna
2014 kišovita i rodna
2018 zaključno sa Sv.Ilijom kišovita i ekstra rodna
2022???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh