Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi jel može malo pojašnjenja oko vikenda? Jel će je biti? Gde će je biti? Koliko? Čemu da se nadamo?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kod mene danas 6 lit...prosle nedelje oko 30-ak litara...znacajno je popravilo stanje useva,pre svega psenice.
 
Da kažem samo za ovo. Nisam baš preterano često išao po Vojvodini, u nekim delićima nikad nisam ni bio (npr. Senta pa gore ka Novom Kneževcu ili tamo ka Odžacima i Vrbasu) ali uvek sam prosto iznova ostajao u čudu baš za to koliko je čitava Vojvodina devastirana od bilo kakvog šumskog fonda. Pa ja ne znam, sem uz reke, kanale i močvarne delove istih, van toga pošumljenost je ne strašna nego skandalozno mala. Malo malo putem pa naiđeš maltene na predeo (još bi to bilo izraženije nekim makadaskim, paorskim za njive) gde bukvalno uokolo nema nigde krštenog drveta Bog te mazo. To da je Vojvodina jedna od najmanje pošumljenih oblasti u čitavoj Evropi je apsolutno tačno, ako ne i najmanja. Nešto se pod hitno treba preduzeti u vezi s tim.

Što se tiče promene za vikend, još se nije iskristalisalo kako valja, ali nekih padavina će svakako biti. Za dobar deo Vojvodine (85%) stoji 10-15mm, samo nek izdrži.
 
Кикиндска општина је најмање пошумљена у Европи.
 
Nula litara danas. Tačnije, asfalt je bio mokar u jednom trenutku, ali trotoar nije. Kišomer suv.
 
Кикиндска општина је најмање пошумљена у Европи.
Можда била тренутно на првоме месту Врбас, Б. Топола па Кикинда. Баш скоро је било нешто на нивоу државе и додељене су неке саднице багрема око 3000ком по општинама да се изврши пошумљавање. Ено саднице стоје на гомили комотно могу да се спале пошто су се осушиле. Ето колика је брига еколога, зелених, горана и саме општине битно да су паре добијене за тај пројекат
 
Kao dete tamo od 89-92 sam često boravio u Mađarskoj o naj deo oko granice sećam se da je isto bilo gola ledina ,malo zelenila onda do 2004 išao nikako .Od tada samo autoput u prolazu.Pre dve godine sam se namerno provozao starom poznatom rutom i to sam prvo zapazio da je mnogo pošumljeno.Gde god je slobodno mesto posadili drva.
 
Padavine, grrrrr opet sever Vojvodine...

de-model-de-310-1-moddeu-2022040812-50-960-157.png
 
Opet? Dobili smo u predjosnjoj etapi 15litara jedva to kod nas znaci ko da smo dobili 5 i manje...mada hvala bogu i na tome
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh