Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba da je toplo u avgustu ali baš da ide na 38-40,pogotovo što su dani kraći .
 
Evo informacija iz mog kraja pa procenite stepen suse . Od 1 aprila do danas je palo 115 litara kise . Bilo je susnih godina ali ova je objasnila .
 
Nemoj racunati 1-2-3 litre kad padne jer nema aman nikakve koristi za gajeni usev,a to je bitno posto se bavimo poljoprivredom ,ne merenjem ukupnih padavina za tamo neke beleske ....Mi imamo oko 38 litara korisnih ,donekle,padavina ,i to iz 6-7 puta,od kojih neke padavine nisu ni hvatale ceo atar.Ova litraza je od 20-og maja do sad ,a cisto sumnjam da je palo 50+ litara od aprila do 20-og maja.Mi smo jos gori od vas.
 
Nemoj racunati 1-2-3 litre kad padne jer nema aman nikakve koristi za gajeni usev,a to je bitno posto se bavimo poljoprivredom ,ne merenjem ukupnih padavina za tamo neke beleske ....Mi imamo oko 38 litara korisnih ,donekle,padavina ,i to iz 6-7 puta,od kojih neke padavine nisu ni hvatale ceo atar.Ova litraza je od 20-og maja do sad ,a cisto sumnjam da je palo 50+ litara od aprila do 20-og maja.Mi smo jos gori od vas.
Tu smo negde . Dosta pratim nas region . Mislim da ima i gorih predela . Mislim da je malo gori deo oko Titela iako pominju da je Zrenjanin najgori .
 
Nisam ocekivao da ljudi zumiraju sliku :)
Taj deo tamo je deo pod delim hladom oraha a ovaj moj przi non stop Sunce .
I da ono do kolena je ambrozija . Slikacu ti je sutra .
 
Dosta bunara je presušilo, neki se još uvek muče, mala i srednja rečna korita takođe (podatak da je nivo Dunava dosegao istorijski minimum, da se prokopava rečno dno, naročito kod Čortanovaca gde je dubina samo 2,2 metra, dok je za plovnost neophodno najmanje dva i po metra.), kopa se još na nekoliko mesta.
Za subotu i nedelju najavljene padavine i blagi pad dnevnih temp. na 24 stepena...Pitanje useva je davno zatvoreno, ali uvek može gore...nadajmo se što većim kišama.Od utorka temp opet idu preko 30 i to bi ujedno bio i poslednji vreli talas za ovu katastrofalnu godinu.
 
Dosta bunara je presušilo, neki se još uvek muče, mala i srednja rečna korita takođe (podatak da je nivo Dunava dosegao istorijski minimum, da se prokopava rečno dno, naročito kod Čortanovaca gde je dubina samo 2,2 metra, dok je za plovnost neophodno najmanje dva i po metra.), kopa se još na nekoliko mesta.
Za subotu i nedelju najavljene padavine i blagi pad dnevnih temp. na 24 stepena...Pitanje useva je davno zatvoreno, ali uvek može gore...nadajmo se što većim kišama.Od utorka temp opet idu preko 30 i to bi ujedno bio i poslednji vreli talas za ovu katastrofalnu godinu.
Dunav nije na nasim mernim stanicama na istorijskom minimumu . Cak nije ni blizu dok Sava jeste ili ce za koji dan biti na mernim stanicama Sabac i S.Mitrovica .
 
Juče mi jedan poznanik, koji piše sve padavine reče ,da je do sada kod nas palo 128 litara ,od 1 januara.Najviše ima brojki 2-6 litara.Ako je tako a verovatno jeste ,deo atara prema Melencima i Novom Bečeju je dobio još manje.
 
Ajte ljudi kakva susa, pa to je normalno toplo. Najbitnije su zimske padavine, a posle 1.aprila kisa vise nije bitna 🙃
Stanje je redovno samo vam to jos niko nije objasnio.
 
Poslednja izmena:
Ovaj deo Banata ,mnogo zavisi od zimskih padavina.Možda je kod Paora drugačije(bolji raspred letnjih padavina) pa zato ne shvata ili neće da shvati ali ,što bi Sale rekao ,NO.:unsure:
 
Ako je za urahu ni ovde u grčkoj nisu bolji sa prognozom, sreća...
Od utorka je trebala padati, pa su sad stigli do nedelje sa pomeranjem....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh