Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jos jedan promasaj prognozi ,ovo nzm vise jel komicno ili tuzno ,dan unapred ne mogu odrediti gde ce pasti kisa .....
 
Pa ako pažljivo pogledaš uvek kažu pašće osim ako neće. Uvek su pogodili za sad, po meni......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Obišao danas njive i razočarao se, izgleda da je sinoćnih 17-18l bilo samo u uskom pojasu oko sela. Ni jedna soja mi nije pokisla, vidi se da je bilo tek toliko da zagasi prašinu a i to slabo. Jedino na dve njive gde su mi kukuruzi se još crni zemlja i tu šacujem da je bilo možda koliko i u selu.
 
Kukuruz nema nikakve koristi od kise,bar ne kod nas ,jedino soje na boljoj zemlji,i pogotovo one kasnije sejane ,ali kise nema ....kod mene 60-70% soje jos moze pomoci kisa,ostatak je zavrsio svoje.
 
Juzni Banat je definitivno otisao u tri lepe...javljali od 15 do 40 litara...sad stoji 0,7...i nece...mota se na Rumunskoj granici i stoji kao ukleta.
 
Pre par sati gledam vremenaku prognozu, bez padavina po noci, evo sad pocinje kisa, pogledam opet istu tu prognozu stoji najava za cijelu noc padavine, znaci nisu sposobni ubosti 3-4 sata unapred
 
Nadam se da je greška .Opet neki vreo talas ,mada kakva je godina ,sve je moguće.
 
Da se razumemo avgust je, sad i treba da budu vrućine. Ono u maju i junu je bilo nenormalno.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh