Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sinoć naišao oblak sa malo kiše kao sa grane kad streseš i to je to... 🙄

Mada danas bukvalno 10 stepeni hladnije nego juče u podne, može se ići pokositi trava po bašti 😎
 
Danas nije jako vruće ali je vlažnost veća nego prethodih par dana i to se baš oseti, šta god da uradim odmah sam gola voda. Imam neki mali elektronski termometar/higrometar, nije apsolutno tačan ali može da posluži za poređenje, prethodnih dana je pokazivao 10% vlažnost a sad pokazuje 13%. Za ta tako mala 3% jako je velika razlika u podnošenju ove vrućine.
 
U SVAKOJ ŠALI IMA ISTINE

Kralj bi išao u ribolov i pitao je vlastitog meteorologa o vremenskoj prognozi za sledećih nekoliko sati.

Meteorolog ga je uveravao da nema šanse za kišu.

Tako su kralj i kraljica otišli u ribolov...

Putem je sreo čoveka sa štapom za pecanje, koji je jahao magarca i upitao ga lovi li riba.

Ribar reče: "Vaše veličanstvo, vratite se u palatu! Očekujem veliku oluju za kratko vreme!"

Kralj je odgovorio: "Jako cenim svog meteorologa. On je obrazovan i iskusan stručnjak.

Osim toga, dajem mu vrlo visoku platu. Dao mi je potpuno drugačiju prognozu. verujem mu."

Kralj je nastavio put, ali ga je ubrzo zahvatila oluja. Kralj i kraljica bili su potpuno mokri i jako ljuti.

Kralj se vratio u palatu i naredio da se meteorolog otpusti.

Zatim je pozvao ribara i ponudio mu prestižno mesto kraljevskog prognostičara vremena.

Ribar reče: "Vaše veličanstvo, ne znam ništa o proricanju vremena. Informacije dobijam od svog magarca.

Ako vidim da su magareće uši obešene, to sigurno znači da će padati kiša. "

Kralj je naredio da se dovede magarac u palatu i da se zaposli.

I tako je počela praksa zapošljavanja magaraca za rad na važnim državnim položajima.

Praksa NIJE PREKINUTA DO DANAS.
 
Kukuruzi izgledaju kao da je septembar. Po di koji zelen list...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kraljevo , stustilo se nebo i počinju kapi da promiču . . .
Po ranijem dogovoru , iznosim dunjevacu i pijem sa komšijom sve dok pada .
Izgleda nešto mrljavo promice , ima da se oljustimo a da ne pokisnemo ?
e3728156a594732b21c967e71fd915f5.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Opaaaa Djurdjo . . .
Pojačava kiša , mi pojačavamo meze . . .

Flašica je mala , držim je u zamrzivaču za posebne prilike . . .
5dcc47d2ce748d0e636708ba447ef0b3.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh