Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro Kimi aj ti meni objasni sto sad ovaj oblak skrece i tako svaki oblak koji dolazi iz pravca jugo-zapada.
Ovo ko neko igrice da igra.
Nemaju visu da udju u Srbiju
 
Poslednja izmena:
Paore, za sve postoji objašnjenje. Jednostavno je frontalna oblačnost bila dosta termički vezana i onda kako je odmicalo veče, zatim i noć došlo se do generalno najstabilnijeg perioda a to je drugi deo noći gde sve slabi ili crkava. Ovih puta se to namesti da je kod nas, drugi put negde drugde. Tako i Zagorci u Hrvatskoj često kažu, kiša do Šengena (bliže Alpima) u Sloveniji a onda se sve raspadne.

Subota deluje u Vojvodini kao najnestabilniji dan još tamo od prelaza maj na jun. Reklo bi se posebno u centru pažnje je naš i rumunski deo Banata, pu pu da ne ureknem...nego samo ne znam ima li vajda za išta da padne.
 
Kod mene je jutros nešto padalo. Nakupilo 3 litre. Jedino lepo je što je dobro spala temp. Inače ne znam da li ičemu ova kiša treba, osim možda travi. Generalno za moj kukuruz može i Sava i Kolubara da se izliju nema više vajde. Šta je uradio on je uradio. Možda ove komšije kod mene što imaju soju pa da njima malo pomogne.
 
@Kimi Ima koristi za soje ,ja je imam na 30% povrsine skoro ,kukuruz koji je skroz propao ,mi nije ni toliko bitan.Stoga,daj boze da bude kise,nek bude poplave,samo nek pada.
 
Treba kiše za sve nezavisno za šta je kasno a za šta ne. Imamo deteline, imamo bašte, travnjake, cveće, treba za voćnjake, za strnjike da se ugare...
 
Naravno, moj dragi Peet je totalno u pravu. Jedino ako je Arkadije mislio na efekat kao ono u pustinji, da je tlo toliko suvo pa da pokrene poplava toliko velika količina, ali to u nekom drugom klimatu ne kod nas.

Modeli kao jaje jajetu, baš svi ponavljaju na kompozitu tu najjaču oblačnost tokom popodneva u Banatu, kao u formi neke linije od Bele Crkve pa na sever do pred Kikindu. Kasnije uveče bi nešto oslabljeno stiglo i iz Bosne (u formi natapače a ne nevremena).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh