Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da,to su neke sanse i za moj kraj,daj boze da bude lepih padavina.
 
Neki godinu sa 70l kise u julu nazivaju susnom.
Neki ne kukamo ni kad nema 7 kapi.
E, pa vidis, nekoga tretiras da kuka kad u vise navrata samo napise koje je realno stanje na tom podruciju a identicna stvar je i ovaj tvoj post za kojeg tvrdis da nije kuknjava.
Ovo je samo onako izmedju redova, jok, daleko je od kuknjave! Tek onako da se zna jeli?!
 
Nekog velikog zahlađenja krajem jula na žalost neće biti, ali će doći do kakvog-takvog predaha.Već od subote popodne se očekuje naoblačenje sa grmljavinom i padavinama.Temp. će pasti sa dnevnih 35 na 28 - 29 stepeni.Naravno da neće svi dobiti kišu, naravno da će neko dobiti i leda...Od srede se temp. vraćaju na preko 34-5 stepeni.
 
Уфф сада би и лед добро дошао да расхлади бар мало. И овако од усева нема ништа таман да се не троше паре и нафта на тарупирање.
 
У Смедереву у суботу званично мерење је показало 42 степена

 
Pre neki dan smo radili u šumi, imao sam utisak kao da sam negde na Mediteranu, negde u Grčkoj.. To nije normalno koliko se čuju cvrčci, ili šta već, to u mom kraju nikad nisam doživeo. Čitam da se jačina njihovog zvuka uvećava sa porastom temperature.
Pa brzina zvuka se povecava povecavanjem temperature vazduha. Npr na 0 stepeni celzijusa je brzina zvuka 330 m/s, dok na temp od 20 °c je vec oko 340 m/s....
 
Nekog velikog zahlađenja krajem jula na žalost neće biti, ali će doći do kakvog-takvog predaha.Već od subote popodne se očekuje naoblačenje sa grmljavinom i padavinama.Temp. će pasti sa dnevnih 35 na 28 - 29 stepeni.Naravno da neće svi dobiti kišu, naravno da će neko dobiti i leda...Od srede se temp. vraćaju na preko 34-5 stepeni.
Samo nek ne ide na 40+...usevima je tako kako je, al mi pocrkasmo bogte...
 
Meni je juce bilo 70% jutros 45% a sada 30%. Stvarno da covek ne poveruje da uvek ide onako kako ne odgovara. Ni jednom se nije desilo ove godine da se odjednom pojacavaju sanse i da se naglo pogorsa vreme.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kimi sta ti kazes? Hoce li biti neke sanse da dobaci do nas? Vidim i kod madjara lepi oblaci a kod nas nece pa nece


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh