Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci ove zime skidam sve akumulatore sa traktora i samo da saltam sa pretvaraca na punjac

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
https://ibb.co/nsPLDjw]
Screenshot-2022-07-15-11-06-53-687-com-android-chrome.jpg
[/URL][/url]
Ako bude ovako najebali smo svi, mislim da je previse iskreno se nadam da ce nesto da se promeni do tada.
 
Bas juce bio covek kod mene sta je u tom poslu za vremensku prognozu pa pricamo da nesto najavljuju za petak noc kisu pa se covek nasmejao kaze nista do 23 a i tad pitanje

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Suncokret ce biti poslednji usev za ovu godinu izgleda u Banatu,tj vecem delu istog,nadam se nekim cudom da ce barem imati neki solidan prinos ...
 
Jeste daleko ali oko 25 se nazire neka promena .Do tada će većina useva (kod nas) završiti vegetaciju a kiša može dodatno da uništi ono što nosi neki rod.Posle ovakvog sranja od vremena ,može da se izrodi još gore sranje.
 
Da, poslednji GFS postepeno miče u jako dalekim satima stabilnu, dosadnu grebenčinu i zamenjuje za promenjivo vreme iznad većeg dela Evrope, prvo sa one strane Alpa a zatim i ka nama. Ali mislim to su toliko daleki sati da uopšte ne treba mnogo za sada pridodavati značaju.

To je, neko me je i pitao već, očigledno jedini način da se stane na kraj ovoj suši na kontinentu, neko prostrano polje niskog pritiska dijagonalno od okeana ka Alpima i Đenovi.

Koliko je samo velika oblast koja kuburi s padavinama...
Screenshot-2022-07-15-142929.jpg
 
Da, poslednji GFS postepeno miče u jako dalekim satima stabilnu, dosadnu grebenčinu i zamenjuje za promenjivo vreme iznad većeg dela Evrope, prvo sa one strane Alpa a zatim i ka nama. Ali mislim to su toliko daleki sati da uopšte ne treba mnogo za sada pridodavati značaju.

To je, neko me je i pitao već, očigledno jedini način da se stane na kraj ovoj suši na kontinentu, neko prostrano polje niskog pritiska dijagonalno od okeana ka Alpima i Đenovi.

Koliko je samo velika oblast koja kuburi s padavinama...
Screenshot-2022-07-15-142929.jpg

Znaci po slici Grci i Bugari trljaju ruke.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa nije karta baš potpuno tačna, jer su stanice razuđene (npr. ispod Save i Dunava sigurno nije ovoliki deficit padavina) ali se to interpoliše. VIše je stvar u tome da se shvati da ozbiljan deo Evrope ima problema sa padavina, a kad je tako, protiv toga se malo toga može, hoću da kažem nije to lokalna suša pa da stvarno besniš.

Za drugi deo noći i ka jutru modeli to nešto padavina baš vrte oko Tovariševa, i generalno dela tog Bačke i dalje na jugoistok kačeći deo Banata.
 
Slika je netacna poprilicno,jer bi po njoj trebao skoro ceo banat biti u crvenom,pa i dobar deo Vojvodine ...po slici smo u ''nedostatku vlage'' ,a ja bih bio presrecan da smo u tom stadijumu sada.Mi smo u extremnoj susi trenutno,ne nedostatku vlage.
Inace vetar fenira samo tako ....
 
Suncokret ce biti poslednji usev za ovu godinu izgleda u Banatu,tj vecem delu istog,nadam se nekim cudom da ce barem imati neki solidan prinos ...
Ne vredi ti pisati vise jer kao sto vidis iritiras ove koji ne osecaju sta je susa!
Njima smeta samo to sto im je toplo u nekoj basti posle posla!
U ataru za sad im cvetaju ruze i nemaju bas potrebe da citaju i lupaju trenutno glavu o nekoj susi na nekim drugim mestima gde je beda prisutna!
Tako da samo opusteno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh