Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas opet fina kisica jutros,za psenicu je kasno,ali za kukuruze i suncokrete taman,bas ovog Juna dobri smo sa vlagom,samo sto su poceli vrlo gradonosni oblaci da se motaju okolinom.
 
Hvala joj što je konačno zahvatila svuda na severu ali morala je da bude još bar malo darežljivija. Pravi smo joj naziv udenuli, infuzijska, čim je stala ko rastvor kad prestane da teče, odmah te vrati u surovu suvu realnost.

Ja se zeznuh sa danima, sledeća šansa je prekosutra zapravo tj. subota i delom nedelja (prvi deo dana). Ne favorizuje se konkretno nijedan deo Vojvodine toliko, svuda su mogući razvoji.
 
Eh kad bi do kraja ovog meseca bar bilo 10-15 litara za moj i slicne krajeve napacenje susom,a sledeceg meseca nadam se da ce drasticno da se popravi situacija sa padavinama,bar prolecni usevi da daju neki prinos kad je psenica podbacila :(.
 
Kimi ovo za subota na nedelju jel će biti od toga nešto ili ne? Mislim za moj kraj. Posle toga je najava za utorak-sreda, a vidim i da je Marko Čubrilo da obaveštenje da oko Vidovdana ima promene vremena sa osveženjem.
 
B15541-E9-B96-A-4-B71-BC03-6-AABB706-BA2-F.png
Imaš šta da očekuješ Mirban, biće na kraju dosta zanimljiv i prostran dan.

Dal da zakačiš više Lokve kako valja suve ti deteline?
 
Sto volim ovakva iznenadjenja ,prvo potmula grmljavina pa blago pojacan vetar i upravo se zavrsio petnaestominutni pljusak solidnog intenziteta i to sve u danu kad su sve prognoze davale od 0-20% mogucnosti za padavine.
Jbt sad gledam radar i ispasce sto kaze komsija ljusha da smo cicije.
Provuce se oblak niz samu Savu od usca prema Sapcu.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh