Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iskren da budem noćas kad je počelo da duva uplašio sam se. 2014. godine 25-og juna smo nadrljali od oluje. Sreća pa niko nije nastradao. Bilo je i porušenih kuća. Meni je u domaćinstvu napravilo ogromnu štetu. Tek krajem avgusta smo završili popravke krovova i ostalog. Bilo ne ponovilo se.
Možete misliti kakva je oluja kad prevrne kombajn. Od drveća u šumi su ostale samo čačkalice. Vetar je izvaljivao vrata i prozore na kući, sa kompletnim štokom. Ja sam imao 7 traktorskih prikolica jednoosovinki polomljenog crepa...
 
Pa isto ono područje koje je nagrabusilo preključe pogodila je i ova oluja.
Darko, taj dan ja nikako neću zaboraviti, to je dan sa tornadom u Šopiću, jedan od možda najjačih oblaka (uz onaj ludi u Pančevu isto sa tornadom) u poslednjih 10 godina.

Tazbina kaže Plandište 8 litara..moš misliti koliko je to kapljava infuzija kad kažu da onaj ko je ustao sat dva kasnije ne bi pojma imao ni da je išta padalo.
 


Јутрос устанем, а оно 10л у кишомеру. Још данас требали камиони да ми стигну за кошење жита али јбг шта је ту је.
 
Ja evo da javim da ne bude da nije palo nista,nakapalo 7 litara,ali je opet smesna kolicina jer iskreno nzm jel ima par cm vlaznog zemljista od ovoga i vec sutra ce sve biti suvo...zemlja je jako suva po dubini,pukotine krateri negde,bez nekoliko desetina litara padavina,nzm sta uopste da ocekujemo.
 
Ja evo da javim da ne bude da nije palo nista,nakapalo 7 litara,ali je opet smesna kolicina jer iskreno nzm jel ima par cm vlaznog zemljista od ovoga i vec sutra ce sve biti suvo...zemlja je jako suva po dubini,pukotine krateri negde,bez nekoliko desetina litara padavina,nzm sta uopste da ocekujemo.
Moglo je da bude I bez tih 7lit. mora pasti I nesto redovnije samo je treba docekati.Ne treba biti stalno nezahvalan...
 
@ratatatui Pa ok ,evo 3 meseca maltene cekamo valjanu kisu ,malo ko moze biti zahvalan ....samo jednom smo dobili 15-ak litara i to je to ,ostatak sve mizerne kolicine koje pola ispare,pola nesto kao rosa ....da ne poveruje covek.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh