Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepo je što gotovo nigde nije promašilo, ali generalno tanko ljudi. Daleko je to od ikakvog zadovoljstva. Prosečna količina na nivou Vojvodine u zbiru sa svih stanica je približno 11litara. Jeste da je retko ko tu mogao da očekuje potop (preko 35-40mm) ali trebalo je biti dosta više područja sa 15-20mm dakle sa 5-10mm više.
Još je i jug Srema izvadilo ovo jače nevreme, tu je bilo i mnogo više od očekivanja. Zato naravno Banat mora da usere kao i svaki put u zadnjih mesec i jače dana. A oblaci na arkadijevoj animaciji kao da će 20-30litara da padne, mnogo preteruju radari i već idu na živce.
 
Gledao sam rhmz radare od jutros i desilo se opet ono što sam i ranije ove godine primetio. Radar pokazuje veliku gustinu oblaka ali jednostavno ne padne isto iz te gustine kao prethodnih godina. Žuta boja a ono mirna kišica, kad je to bilo

Mora radar na baždarenje čini mi se
 
Kod nas solidna kisa oko tri-pola cetiri , litazu ne znam polupao mi se kisomer ,odokativno 10-12 lit uz prilican vetar i jaku grmljavinu.
 
12л од 6 сати до сада је пало у селу ..е сад колико би било да је кишомер постављен синоћ јер је невреме захватило око 3 сата Чалму и падао је јак пљусак скоро пола сата....заборавио мајстор да га постави на сталак јуче када је бего кући😁 за град...
 
Mnogo mnogo preteruju. Dešava se da iz žutog odraza, umesto da pada kiša intenziteta bar 1,5-2mm na sat, pada tek po 0,5-0,6 što je smešno i to je intenzitet više za neku zelenu boju.
Nova šansa u nedelju.
Za koju nedelju pitanje je.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Jutros od 4h do pola 11h 18l palo bez vetra i nepogoda,komsija ima kolibu isao da nahrani kerove i rece da je i tamo slicno kao iznad sela to je potez prema Moravi,potez ka autoputu tj ka zapadu je isto dobio oko 18l jer imam kisomer kod tih njiva a vazdusnom linijom ima oko 3km do tamo jer sam poslednji u ataru sad sam dosao jer su mi tamo semenske psenice
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh