Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema ni juče ni noćas kiše kod mene. Sve neki oblaci se stvore okolo, natmuri se dobro, a onda ti isti oblaci samo nestanu. I ni kapi nema. Kao što napisa sasamatic čekamo da vidimo da li će je biti danas i sutra. Ako je ne bude što napisa Matic obrali smo bostan. Ne kažem da mi sada treba 100 l mada bi zemlja sve to lagano upila ali oko 30 l bi u ovom delenju bilo sasvim dovoljno. Sromnost je vrlina. Nada poslednja umire.
 
Par kapi,standard vukojebine,a toliko ce i biti do nedelje izgleda.Posle zega i susa udara na velika vrata ,za psenicu kasno naravno,ali kako ce prolecni usevi izdrzati do sledecih padavina,videcemo.
 
Ноћас је јаче од 2 литре тако да је јуче укупно око 4.
 
Jos ce da dobijete padavina do nedelje ,kao sto rekoh centralni i juzni deo srbije kisnu non stop valjda zbog jebenih prokletih planina,koje mi nemamo ovde u vukojebini.Bolje ankerisi tu zemlju na vreme da ti ne pobegne njiva negde pa je ne mozes naci.
Hvala ti sto brines. Valjda nece vise padati pa nece njiva ni pobeci.

A cinjenica je da ces na kraju godine imati veci prinos od mene zbog kvaliteta zemlje. Soju sam posejao 14.04. Posle eto dva meseca je tek prerasla trecu trolisku i obrati paznju kako je jadna zuta, pa ti sad sam zakljuci kako mi je kisa i koliko padala u aprilu i maju.
 
Што се тиче падавина, село је добило 24л, источни део атара према манђелосу преко 30л, а западни део атара добија далеко најмање кише свега 10л....дан пре тога ништа..нажалост тамо ми највише земље коју радим...

Када погледам да код многих није ни пала киша, ово је премија и надам се да ће и други коначно добити много жељену кишу....
 
Izuzetno oblacno, deluje da je ovo jedna od onih dana kada je sve u igri, uvek kada je bila ovakva oblacnost, bilo je obilne kise, videcu sta nosi ovaj dan.Yr je povecao padavine do nedelje, ukinuo narednu nedelju, veoma vazno bi bilo da do nedelje padne 40-50mm imali bi rezerve do kraja meseca, kukuruz bi se bukvalno izvukao do faze metlicnja bez ikakvih posledica, treba nam i lepo vreme da pokupimo ove psenice.
 
Poslednja izmena:
Gde mi da se sekiramo Željko, kod nas će potop biti. EC za Banju za naredna 3 dana ne spušta ispod 110litara.. potop.

I pomoravci će lako doći na svoje, Vojvodina je meni briga i rana.
Gledajući sada satelit akcija je u Banatu izvesna stopostotno negde na jugoistoku, već se nakuplja ozbiljna oblačnost na Karpatima oko Rešice.
 
Jos ce da dobijete padavina do nedelje ,kao sto rekoh centralni i juzni deo srbije kisnu non stop valjda zbog jebenih prokletih planina,koje mi nemamo ovde u vukojebini.Bolje ankerisi tu zemlju na vreme da ti ne pobegne njiva negde pa je ne mozes naci.

Zbog jebenih prokletih planina???

Što se ne iseliš iz te vukojebine kako je nazivaš? Možda kad bi manje bio opterećen koliko je palo drugima, a malo više cenio mesto gde živiš, možda bi te neka kiša i zakačila.

Ako ti je stvarno toliko ružno tamo gde živiš, evo ja ću da ti poklonim hektar zemlje na brdu kod mene pa da dodješ da vidiš kako je sjajno i bajno raditi zemlju po Šumadiji! I kako uvek kisnemo i skidamo rekorde.

Ne znam samo kako ne možeš da ukapiraš da 20 litara na tvojoj zemlji i 20 litara na zemlji u Šumadiji, na većoj nadmorskoj visini i na nagibu, ne može nikad da bude isto.

Inače bilans od srede do danas 3 litre.

Taman da ova moja zelena pšenica lepo nalije zrno:

3X8ORse.jpg
 
Kimi@
danas verovatno severno strujanje, mozda malo severoistocno, ne znam postoje li sanse za ozbiljno nevreme, nisam pogledao detaljno parametere ali nadam se da biti dobar potop, Vojvodina dosta lose prolazi ove godine, nadam se da ce ljudi dobiti kisu, Ja sam prosle godine psihicki tesko podneo susu a i sada rano u prolece, sada je situacija bolja.Ulaganja su bolestno skupa, bez prava na kiks, razumem ljude kako se osecaju jer i sam osecam posledice stresa.
 
Ma naravno ljudi. Ja kažem, da sam poljoprivrednik da imam zemlje kao naši vredni ljudi ovde koji od toga dobrim delom i zavise i ja bi poludeo od prognoza, rupe, vukojebine i slično. Pogotovo šteta u ovakvoj godini i narednim gde je hrana na ceni.
Nažalost, dokle će da se inati, zajebava, podjebava i atmosfera i modeli, proračuni to samo ona (atmosfera) zna, sama zavrćr ventil sama će ga i odvrnuti..

… nego valjda je jedama red da se obistini bar delić optimističnih litraža iz najava a ne da se 10,20, 30 puta i ono zeleno akumulirano na kartama (20-30mm) svodi na par litara sve ga ebalo što reče Arkadije svaki put..
 
Tuzno je sto je poslednjih godina forum postao mesto za praznjenje licnih frustacija umesto za ono sto je prvenstveno osmisljen.. Veca kolicina besa i zavidnosti ne resava nikakve probleme koje imate, samo spamujete, listas 5 strana da bi procitao 3 normalna posta..
 
Што се тиче падавина, село је добило 24л, источни део атара према манђелосу преко 30л, а западни део атара добија далеко најмање кише свега 10л....дан пре тога ништа..нажалост тамо ми највише земље коју радим...

Када погледам да код многих није ни пала киша, ово је премија и надам се да ће и други коначно добити много жељену кишу....
Znači najmanje je palo prema Rumi?😁
Ja sam se juče obradovao kiši da sam se pogubio u računanju.
Napisao sam da je palo 4+14 a u stvari je palo 4+10l.😁
 
Kimi,hoce li kod nas biti bar tih par litara? Okolo je bilo kako gde..a ovde veliko nista,sem vetra jutros...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh