Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce u naselju 6lit. u ataru prema Gluscima i Radenkovicu gde mi je vecina njiva brat od strica sve vreme spartao kukuruz.
 
Kod nas je krenuo opet vetar, tako da ce kisa opet kao i do sad imati strasne muke da se probije, a mozda i nece moci!
U slucaju da ce pasti neka solidna kolicina bice zadnji trzaj za neki kolko tolko pristojan rod psenice a i zadnji spas za kukuruz da ne propadne skroz!
 
Pasce kad bude sve gotovo kao po obicaju.
Sad vec koracamo u mesec ipo dana bez kise tako da je dosta toga vec postradalo. Dobro mi i opstajemo ovde, jos ja na pesku treba svake 2 nedelje kisa da bi bilo kao negde sa rosom kako prolaze! Maj bez kapi vec koju god. to je katastrofa!
 
Juče u 2h krenem kući sa posla iz Sapca. Kiša ubi. Dodjem kući nekih 20km dalje ni kapi. Utovarimo djubre cale I ja i odemo da soartamo kukuruze nekih 4km od kuće u njivi kiša ubila. Lepi za točkove. Taman ispadali da se barem koliko toliko rastopi đubrivo.
 
Peet, pa mora malo da se javi strujanja sa jugoistoka, jer se primiče poremećaj Italiji, posebno u Banatu.

Sve je i dalje tu, čeka se....čini se da će ovaj put više najviše padavina biti u Sremu. Iako će svakako biti mesta i po Vojvodini koja će zbirno nakupiti i po 90-100l, najbolje bi bilo kad bi svi zbrojili bar jedno 35l.
 
Ni nama nema mnogo koristi za psenice,retko koje bi jos mogle iskoristiti neku vlagu,prinosi su izgubljeni.Ali itekako treba za ostale useve,kukuruzu najvise.
 
Peet, pa mora malo da se javi strujanja sa jugoistoka, jer se primiče poremećaj Italiji, posebno u Banatu.

Sve je i dalje tu, čeka se....čini se da će ovaj put više najviše padavina biti u Sremu. Iako će svakako biti mesta i po Vojvodini koja će zbirno nakupiti i po 90-100l, najbolje bi bilo kad bi svi zbrojili bar jedno 35l.
Druze moj, preostaje nam samo da se nadamo.
Modeli nisu pukli samo u ovim prethodnim danima, ponavljaju im se greske cesto!
 
Друже ти требада уватиш аркадија за руку и правац у црњу да разбијете малер иначе ће те добити чир од нервирања само вас то може спасти
 
Neki ili nisu svesni sta znaci susa ili pomalo im se moze da zajebavaju s vremena na vreme.
Ali sta je tu je, Boze zdravlja!
Mnogi sušu pobrkaju sa nedostatkom padavina... Što priznaće o nikako nije isto...
Al kako se ti nerviraš zbog suše, tako se neko drugi nervira zbog nedostatka kiše, svakom je svoja muka najteža,i to je normalno...
Umesto da se takmičimo međusobno ko ima bolji rod neke kulture, mi se takmičimo ko je dobio manje padavina...
Ajd u to ime 🍻, dok je zdravlja i glave na ramenima...
 
Sada si omanuo baš skroz .Da imamo svi isto padavina onda još i može da se takmičimo a ovako kada je nejednak raspored padavina ,ništa od takmičenja.U to ime 🍻
 
Upozorenje-na-kisu.jpg




https://www.hidmet.gov.rs/ciril/upozorenja/index.php
 
Ove godine do sada svaka je išla sa zapada ili severozapada padavina, u narednom nestabilnom periodu neće nijedna. Akcija kreće od noćnih ili jutarnjih sati već u delovima Srema i Bačke. Dolaziće- sutra, sa juga i jugozapada, prekoustra sa juga i jugoistoka, u petak sa istoka i za vikend sa severoistoka. Kažem to, jer najčešće promena strujanja iznad neke oblasti razbije "baksuz".

Veći deo Srema mi je baš baš, bombona za naredne dane. Ali kao što neko reče, sa reči na dela dragi moji modeli a pogotovo atmosfero.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh