Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nekad nase kise su bile iskljucivo sa zapada dok od 2012 sve se poremetilo i retko kad sa zapada uspeva da dostigne do nas, uglavnom i najveci frontovi na nekih 30 km od nas se raspadaju.
U zadnje vreme ili rumunke ili juzne dobacuju do nas! Ostaje da se vidi kako i sta ce biti. Znam samo da od ovih najavljenih kisa zavisi godina, odnosno psenica i kukuruz!
Ukoliko necemo je dobiti u nekim solidnim kolicinama ove dve kulture su pukle vise od 50% nekog prosecnog roda!
 
Биће то опет велико ништа или толко мало да ни прашину неће покупити....најваљују потопе, а онда сваких апр сати све мање и мање и на крају ништа не буде...
 
Mozda bude u cetvrtak ali i to slabo,mozda 10 litara.od sledece nedelje ide tifon u soju,pa posle ponovo u kukuruz,i tako dok se ne istopi traktor 🤣
 
Sada si omanuo baš skroz .Da imamo svi isto padavina onda još i može da se takmičimo a ovako kada je nejednak raspored padavina ,ništa od takmičenja.U to ime 🍻
Ma na to sam i mislio... Kamo sreće da ne razmišljamo o padavinama, tj da ih ima svuda dovoljno, pa, da, se okrenemo drugim stvarima...
 
Za vukojebinu ukinute padavine,nekim cudom nisam iznenadjen,navikne se covek kad non stop se ponavlja jedno te isto,gde idu padavine.
 
Ove godine do sada svaka je išla sa zapada ili severozapada padavina, u narednom nestabilnom periodu neće nijedna. Akcija kreće od noćnih ili jutarnjih sati već u delovima Srema i Bačke. Dolaziće- sutra, sa juga i jugozapada, prekoustra sa juga i jugoistoka, u petak sa istoka i za vikend sa severoistoka. Kažem to, jer najčešće promena strujanja iznad neke oblasti razbije "baksuz".

Veći deo Srema mi je baš baš, bombona za naredne dane. Ali kao što neko reče, sa reči na dela dragi moji modeli a pogotovo atmosfero.
Za Stig hoće li košava da pokvari, ima li padavina?
 
Kod mene grmi sa zapada. Javljaju velike padavine u ova iduća 3 dana. Sve šta sad dolazi,dolazi sa jakim nevremenom pa ko popuši. Imam raketnu,automacku blizu kuće,prva joj sezona. Neki dan je izrokala u cugu 5 komada,konto sam evo Rusa
 
Standardno počeli da smanjuju litraže i to debelo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh