Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene palo 6 lit, glavnina otisla Moravom i preko nje, Smederevo i Smederevska Palanka, pa prema jugu.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
f0ae7be3a2a41c7cc15eaeba8631c6a2.jpg
 
Jel vas dole po srbiji promasuju neki oblaci ?.Kad god pogledam radar kod vas se sareni kao pederska zastava,ladno svake nedelje kisa....
Sinoc padalo i danas opet malo.Mene omasuje stalno.U odnosu na sam grad i Jastrebac sigurno je bilo 7-8 kisa vise tamo.Znatno vise litra tamo padne.Odvuce planina, Stevan je iz Steposa blizu planine i z.morava je severno od njega.

Meni kise sa juga i istoka nemogu doci, samo sa severa severozapda, sa zapadne strane odvuce z.morava ili planina.

Kada sam dolazio danas iz grada ovaj oblak severno prema Kragujevcu je delovao strasno.Bacina je dobila grad za ostale pojma nemam.

Jbg 2 meseca skoro bez kise smo bili, situacija je bila kriticna.
 
Konacno pade lepa kisa desetak mm sigurno.
Bilo je leda u okolini.Imam osecaj da ce biti neko jace nevreme od srede.
 
Jutros oko 11 h nad selom oko 4l sa par kuglica grada po kisomeru palo, odem do njiva cisto da bacim pogled jer nije obecavalo i naravno samo je ovlazilo lisce,pokupilo prasinu i vratim se kuci da uzmem da muckam prehranu za suncokrete i kukuruze. Oko pola 3 krenuo potop,kisomer je do 40l u basti i prepunio se,oblak je isao sa nase strane morave i kacio par sela trasom ka v.plani,kod njih dole nizvodno od skobalja je tukao i grad,susedna sela su i pucala rakete. Epilog u dvoristu,od udara vetra podiglo limove na terasama i otkinulo strafove,oluja je pojebala i jednu garazu,polomila merteke ali nije opasno sanirano je.
 
Jednostavno, brdsko planinski teren čuda radi. Pogotovo u ovoj severnoj struji, to je prosto za udžbenike kako oblačnost podivlja čim pređe Dunav i Savu. Milion puta viđeno. Kao podnožje Karpata u Rumuniji kad ide sa zapada.

A za naredni period karte su stvarno bajkovite, odavno ovakve nisu bile...i to je sve samo unutar par dana...pa prokini ga više na sva zvona jednom...

gfs.png


icon.png

gem.png
 
Данас пала три јака пљуска. Знам да су неки добили мало или ништа, али ни ово није добро. Јаки пљускови спирају земљу и азот из њива под нагибом, не сећам се кад сам поврће ван пластеника оволико прскао, пламењача, бактериозе, много инсеката, корови бујају... Што се мене тиче, доста је.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Lepa kiša pala jutros, nisam merio,no u podne sam već mogao prskati suncokret protiv uskolisnih korova....nije lepilo
 
@slobapatrola Ne nadaj se,nema nama padavina dok bar ne budemo u tom crvenom podrucju,sve ostali su laki promasaji,kao eto nas jutros npr.Znaci ovo plavo,zeleno ,pun mi kur toga,to je nista.
 
Opet pada i to dobar pljusak pa sad natapaca.Nek ode kod vas koji nisu dobili ni kapku ili malo padavina.
 
Podina kod prokuplja sitan ali jak grad pracen ozbiljnim pljuskovima. Ispaljena 1 do najvise 2 raketa medjutim nista. Nakon sat vremena oko Nisa kisa takodje raketa ispaljeno medjutim vise komada pa je i pljusak zaustavljen na neko vreme. Definitivno po selima treba jaca protivgradna raketna zastita :D
 
I prošla godina bila suša u ovom periodu. Povrće na otvorenom bez zalivanja sve je otišlo u Sebastijan. Od kostobolje ni traga ni glasa, osećam se kao mladić po tom pitanju, a žigalo me nekada pred kišu. Modele (one prave) više ne gledam zbog godina , a ove online meteo ni njih više, slaba vajda ....😀

PS batalio sam otprilike pola jutra bašte, možda paradajz pregura.... jbg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh