Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kagujevac večernji i noćni sati. Pa ima uslova za jaku oblačnost sa gradom i olujnim vetrom.
Navodno bi sve trebalo krenuti od severnog dela Bačke i dalje Banata kasno popodne, prvo lokalno sa samo par oblačica a onda baš organizovanije uveče i noću sa nekoliko jakih sistema.
Za Vojvodinu, nešto manje šanse se daju krajnjem zapadu i jugozapadu Srema i tamo skroz Banat uz granicu, pogotovo od ispod Vršca ka Beloj Crkvi i Ban Palanci.
 
Kimi skaži kako stoje stvari za naš deo Srema?Pušiona kao u prošlom talasu ili bar nešto da malo rashladi?
 
Posla imam stalno, stočar, perspektivni mlekar. 🤣 Mesec maj nas je pošteno omašio, pšenice imaju potencijala pa da se spase što spasti se da ako je moguće, ako nije šta se može.
 
Šta je nepromišljeno?Što sam napisao da mi ne odgovara kiša zbog lucerke?Bog uslišio moju molitvu i svima zavrnuo slavinu a pogotovo Rodiću koji je onda rekao da nisam fer zbog te izjave!Čudni su putevi gospodnji a tek ljudi...
 
Pricam sa jednim cicom i kaze cica, treba kise zasusilo dobro! Reko jeste cak i lucerka osetila nikako da se razbikori i da krene kako treba! Kaze jebes jedan lanac lucerke treba za "zito" toga ima vise! Reko ja ga nemam ni jedan lanac a lucerke imam 30! Kaze "u jebote"

Tako da je ne pravedno sa svake strane kako god okrenes, svakom je svoje naj milije pa bilo jedno jutro-lanac!
 
Eto ovih dana nas kisica i oblacnost zezala za baliranje, kida zivce, ne znas sta da radis, nije suvo kako treba bas, a okolo se razvlace oblaci...
 
Sve je to normalno za ovo doba godine, pgootovo na našim terenima Kremator..

Matiću, dobićeš nešto, ali nije to dovoljno. Malo je generalno čudna ovakva nestabilnost u ovakvom strujanj, odnosno retka. Taj deo u zavetrini Fruške Gore nekako po iskustvu lošije prođe nego istočnije na otvorenom Dunavom i Tisom ka Banatu.
 
Sve je to normalno za ovo doba godine, pgootovo na našim terenima Kremator..

Matiću, dobićeš nešto, ali nije to dovoljno. Malo je generalno čudna ovakva nestabilnost u ovakvom strujanj, odnosno retka. Taj deo u zavetrini Fruške Gore nekako po iskustvu lošije prođe nego istočnije na otvorenom Dunavom i Tisom ka Banatu.
Kimi ima li sta danas konkretno za nas juzni banat opstina kovacica?
 
Sinoc nesto posle 12 gledam radar ,dobra oblacnost je isla ka Vojvodini i Banatu od Madjarske,ali se sve raspalo vrlo brzo,no deluje da su padavine dobili skroz gore severni delovi,Subotica mozda takodje.
 
Ima naravno i za Bečej nešto. Ponavljam, sistemi em su po jačini opasni em će dugo biti i u životu, pa prelazak od jednog do drugog kraja Vojvodine neće biti nikakav veliki zalogaj.
Posebna pažnja se usmerava opet na taj sistem koji bi izvorno sa Alpa išao niz Dravu, tu bi moglo biti gadno mada će ponavljam biti razvoja i iznad same Vojvodine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh