Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo je sigurno oko 3 stepena hladnije moj Dukej, naravno preciznije teško je reći.

GEM se raspištoljio zamo za okolo Zrenjanina i Kikinde :) Konačno da se uhvati Kikinda malo da bude nalik Montrealu na istoj širini sa druge strane bare, i oni imaju -20, samo što kod njih na to još duva i vrlo jak vetar, pa nije teško zamisliti na šta to tek liči.
tempulja.png
 
Debela ladovina na autu pokazuje -17, a u gradu Pozarevac -10.
Ogromna razlika na otvorenom.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Tačno na rubu ruskog hladnog jezika, vide se lepo mrazišta u Karpatima i Dinaridima (Pešter).

A pogle na ovoj karti temperatura, kako se vidi uticaj tople Golfske struje...da nije nje, sve bi bilo razliveno sve tamnoplavom i ljubičastom bojom.
Ovako, pitome temperature (svetloplavo i tirkizno) uz obalu idu sve do Nove Zemlje na krajnjem severozapadu Rusije (severoistočno od Skandinavije) koja je debelo unutar polarnog kruga, jako i blizu samog pola. Neverovatno...
272626195_5165821243429696_6775166932921351355_n.jpg
 
Od kuce do posla od -13 do -17 kako gde i gusta magla u nekim delovima

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
To je zato što je senzor termometra na kolima niže od standardnih 2m visine, a znamo da je pri tlu uvek hladnije...pogotovo će to da manifestuje na nekoj poljani u odnosu na grad.
Da li možda znaš, ili Vi ostali, kad se spomenu termometar u kolima, gde se vrh sonde nalazi ?
Imam digitalni termometar sa sondom kupljen preko Alija od PRC Kineza, za 1 dolar, poštarina ništa, kupio ga čisto da vidim kakav je...
Zadovoljan, naručiću još jedan, a ovaj bi ugradio u auto samo neznam gde sonda inače ide ?
Kod mnogih auta fabrički je ugrađen termometar, ali niko ne zna da mi odgovori na pitanje, gde se sonda nalazi...
Kabal je dugačak 2 metra, tako da nije problem negde i napred da ga stavim, ali gde bi bilo najzgodnoije i najbolje ?
 
Da li možda znaš, ili Vi ostali, kad se spomenu termometar u kolima, gde se vrh sonde nalazi ?
Imam digitalni termometar sa sondom kupljen preko Alija od PRC Kineza, za 1 dolar, poštarina ništa, kupio ga čisto da vidim kakav je...
Zadovoljan, naručiću još jedan, a ovaj bi ugradio u auto samo neznam gde sonda inače ide ?
Kod mnogih auta fabrički je ugrađen termometar, ali niko ne zna da mi odgovori na pitanje, gde se sonda nalazi...
Kabal je dugačak 2 metra, tako da nije problem negde i napred da ga stavim, ali gde bi bilo najzgodnoije i najbolje ?
Kod golfa je u prednjem branik u donjem desnom cosku iza resetke.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh