Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je jedino lepo čisto kao eto neko kulturno nasleđenje, verovanje..ništa više od toga.

Pa evo ti prvi primer, prošle godine za Krstovdan duvao je severozapadni vetar, kad je verovanje da će ta vetar da preovlada u celoj sezoni. Da ga je bilo kad je najpotrebnije, sigurno ne bi bilo suše. Tako da, kao što si i sam rekao, ne vredi zamarati se time.
 
Prošla godina je tipičan primer kako je to babsko verovanje potpuno tačno opisalo svaki mesec..čak i kišni oktobar. Bar što se mog podneblja tiče.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ono što sam ja upratio je da od juna do oktobra nema padavina ali se nadam da je to ono "gatala baba da nema mraza a ono osvanuo sneg"


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Maj( prvih 15 dana mnogo veće šanse za padavine) ,jun ..pa malo i jul bilo oblaka..znači mestimično i po neka kiša. Ali avgust, septembar i oktobar..mnogo slabo. Sve je to neosnovano ali ako bi smo izgubili sve što su stari znali i pratili..šta bi smo postali? Možda bi se maskirali na helovin i glumili budale. Običaje i tradicije kod mene se čuvaju..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Kolega uz dužno poštovanje jel nemože neki malo veseliji komentar.

Uf kolega kod mene je sve crno-belo, nema šareno, spremam se na najgore a biće kako će biti, generalno 2012g. kod mene (lično) je bila na kraju dobra što za druge u mom mestu nije bio slučaj ali me je zato 2017g. ukopala ljudcki, ali no, prošlo je i to.Teško je biti optimističan (bar ja) pošto nas (ovaj naš region) u zadnjih 10-ak godina obilazi kiša ili jednostavno budu jalovi oblaci, džaba i odličan kvalitet zemlje.
 
Naravno, u redu je održavati to, to je lepo...ali prosto sve je to u stilu "i ćorava koka neko zrno nabode" kada bi analizirali detaljno to sve.

Veliki problem kod takvih stvari je sama ideja da ako negde pada nešto tog dana koji taj mesec predstavlja, a samo npr. 50-ak km na neku stranu ne, šta, ispada da će ovom da bude rodno a ovome drugom katastrofa?
To je glupa stvar u tome a i sama ideja da jedan dan može da preslika jedan mesec, gde to ima.
 
Sve sve ljudi moji ali ovaj satelit...kakva stvarčica!
Pogledajte samo molim Vas ove dve rupe- prvu u Metohiji, gde nema snega i sija Sunce, vidi se golo tlo, a drugu isto tako na krajnjem istoku Srbije (Kladovo, Negotin) i dalje ka gradu Krajovi u Rumuniji u zavetrini Karpata:
Takođe, lepo se vidi kako zavetrina Dinarida uz more uživa u Suncu.
Naš (srpski deo) Banata je vedar i maltene komplet pod snegom, dok kad se malo bolje zagleda u nijanse vidi se i ova oblačnost iznad nas, na zapadu Srbije te tamo niz donji tok Velike Morave i niz Južnu Moravu:
neverovatno.jpg
 
Naravno, u redu je održavati to, to je lepo...ali prosto sve je to u stilu "i ćorava koka neko zrno nabode" kada bi analizirali detaljno to sve.

Veliki problem kod takvih stvari je sama ideja da ako negde pada nešto tog dana koji taj mesec predstavlja, a samo npr. 50-ak km na neku stranu ne, šta, ispada da će ovom da bude rodno a ovome drugom katastrofa?
To je glupa stvar u tome a i sama ideja da jedan dan može da preslika jedan mesec, gde to ima.
Realno ovi naši meteorolozi su više ćorava koka nego moje trla baba lan prognoze.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Mrzim 'ladno, to je opštepoznata činjenica, ALI, da treba da bude "minus pingvin", u ovo vrijeme godine, TREBA !!!!!
Ona gamad od raznih buba preživi ako je topla Zima, mraz je najbolja agrotehnika za predsetvenu pripremu a snijeg za rezerve vlage....
I T D ....
Trenutno -6 a moram da isečem malo drva, popodne na posao, jbg-a....
To što se meni smrzne ******** nije merodavno !!!!!! 😂
P.S. Izvadio sam slaninu da se klati....😁
A šunke su u pušnici, trebao sam naložiti, a još uvek mi se ne promalja nos iz kuće.....😃
 
Moj termometar pokazuje da je max minus bio -10 stepeni. E sad, pitanje je koliko je relevantan rezultat kad je spoljni senzor udaljen 3.5 cm od zida iza koga je dobro grejana soba (25+) a zid je bez izolacije, cigla i po (ovo pola je fasadna - znači bez maltera sa spoljne strane).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh