Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E pa ne mož pomoći narodu kako treba u ovoj muci kompletno i ne mož i ne mož. Odnosno, daleko bilo, sistem je zaista prešao uzduž od zapada do istoka Vojvodine, od Hrvatske do Rumunije, ali mi je ovaj istočni krak totalno zakazao, obradovao je totalno drugi sektor koji na na jugu Banata zapravo imao ponajmanje šansi.:rolleyes:

Sve je bilo super, ulaz ispod Sombora i spuštanje ka Novom Sadu, deo Srema isto fino dobija i sve je samo trebalo da nastavi ravno istočno....ali kako ovo ode, pogledajte samo spuštalo se maltene čisto sa severozapada (a strujanje je bilo zapadno)...čak sam i ja blago spuštao severozapadnije tu zonu, ali ovoliko....

Vojvodina-karta-2.png


Screenshot-2022-05-28-110103.jpg
 
Kod mene 8mm od sinoc, to je to, kisa nije bila ni najavljena, vidim da je juznije palo preko 40mm, jbg, bolje i 8 nego nista jer imali smo skoro kisu blizu 40mm tako da ovo taman odrzava tu vlaznost u gornjom slojevima, yr je sinoc besneo sa nekih 60mm za moj kraj da bi ga jutros sveo na 6-7 mm pitaj boga sta ljudi rade.Inace GFS je skinuo sinocnu situaciju, nisam ni pratio ali sam kasnije proverio, samo taj jedan model.
 
У 10 сати је било 4 л. Пада и даље па стане на пар минута.
 
E pa ne mož pomoći narodu kako treba u ovoj muci kompletno i ne mož i ne mož. Odnosno, daleko bilo, sistem je zaista prešao uzduž od zapada do istoka Vojvodine, od Hrvatske do Rumunije, ali mi je ovaj istočni krak totalno zakazao, obradovao je totalno drugi sektor koji na na jugu Banata zapravo imao ponajmanje šansi.:rolleyes:

Sve je bilo super, ulaz ispod Sombora i spuštanje ka Novom Sadu, deo Srema isto fino dobija i sve je samo trebalo da nastavi ravno istočno....ali kako ovo ode, pogledajte samo spuštalo se maltene čisto sa severozapada (a strujanje je bilo zapadno)...čak sam i ja blago spuštao severozapadnije tu zonu, ali ovoliko....

Vojvodina-karta-2.png


Screenshot-2022-05-28-110103.jpg
Znaci nije bio planiran Pozarevac jutro ali smo pokisli...

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Na radaru jos oblacnosti dolazi od Hrvatske ,nadam se da ce doneti do nas jos padavina,bez 10 litara je skoro kao da nije pala :( .
 
2l kod mene. Po radaru ide još jedan oblak na nas pa će valda povećati ovu mizeriju koju konstantno dobijamo...
Dodala je još 5l tako da je današnji bilans 7l.

Mart 2022:

31.03. ---- 1

April 2022:

01.04. ---- 1
02.04. ---- 3
10.04. ---- 6
22.04. ---- 13
23.04. ---- 1
26.04. ---- 4
27.04. ---- 5
28.04. ---- 2

Maj 2022:

10.05. ---- 2,5
17.05. ---- 3
18.05. ---- 2
22.05. ---- 1
26.05. ---- 5
28.05. ---- 7

Sve mizerne cifre, jedini put kad je bila dvocifrena vrednost je bio pljusak od 12l za desetak minuta koji je napravio pokoricu koja mi je odnela 20% sklopa u kukuruzu. Ako to nije baksuz onda ne znam šta jeste... :sjasi:
 
Pored onih jutrošnjih već pomenutih 4 litre nakapljalo još 8 sve malo po malo. Trenutno ne pada, ali neke prognoze najavljuju još kiše popodne i uveče. Sve u svemu prezadovoljan sam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh