Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Produžetak od hercegovačkih planina, uz Drinu do Loznice i kroz ravničarski deo ka Karpatima imaće obilnije padavine. Gde će tačno pruga preći glavnicom pošto neće biti preterano široka ostaje da vidimo, da li uz Srem i deo Bačke ka ogranku Karpata skroz gore ka Aradu ili pak ja mislim verovatnije južnije ka Rešici.
O da, tendencija pomeranja pruge jugoistocnije ka jugu i istoku Banata, sve manje padavina za krajnji severozapad i sever (Backa, krajnji sever Banata).
 
Pored ovolike jeb... vetrustine koja duva nenormalno,ja nzm stvarno kakve uopste padavine mozemo ocekivati....
 
Meni nekad izgleda da ce ceo ovaj deo da se pretvori u pustinju, vetar duva prakticno stalno, deficit vlage imamo uvek, erozija je prisutna
 
Ovde kurc....od kise,jeb vetar sve oblake drzi dalje od nas.Vukojebina na kvadrat,ovako prolazimo svake godine,Srem je druga drzava,budite srecni sto nemate vetra kao ovde....
 
Duvala je ludačka košava celo prijepodne....
I taman stao pola sata prije prvih kapi....
A sada PLJUŠTI !!!!!!
Nije što pljušti, neg' toplo braćo mila .....
20 stepeni u plusu, uživam pored otvorenog prozora....
 
Ovde kurc....od kise,jeb vetar sve oblake drzi dalje od nas.Vukojebina na kvadrat,ovako prolazimo svake godine,Srem je druga drzava,budite srecni sto nemate vetra kao ovde....
E sad idem na mapu da vidim gde je ta vukojebina gde ne pada kiša.
A u brate ,sad vidim da imate i crkvu a kiša vas obilazi,zeški nevernici ste,kao i ja sam,ali bato šta ste vi tako veliko bogu zgrašili,znači ,ne znam.
Moraćete ić u crkvu i paliti sveće,za početak kutiju celu i tako.
 
Poslednja izmena:
Jutros u kratkim rukavima, oko podne krenuli da vučemo stajnjak kod drugara i prekinula nas kiša oko 14h.Trenutno jak pljusak.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh