Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na severu još ponegde sutra malo padavina, ponajpre zapad i jug Srema, posle stabilno vreme. Padavina slabih će biti mahom južno i istočno od Kragujevca u nastavku sedmice.

Sledeće nedelje sve toplije.
Kimi to znaci da krajem ove i sledece nedelje nema projektovanih padavina za juzni banat? Bitan mi podatak zbog setve belog luka i zita, i da zavrsimo zetvu kukuruza.
 
Ima li nekih uslova za mraz ili slanu? Pojedine prognoze najavljuju 2 stepena u cetvrtak i petak. Lako moze da bude slane.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Kod mene u ovoj kišnoj turi je palo 85 l (ukupno za ovih nekoliko dana padanja). Bila je uglavnom lagana natapača. Mislim da je to sasvim dovoljno za obavljanje daljih radova. Inače na parcelama ne leži voda. Sad malo neka se prosuši i ocedi i onda krećem da radim.
 
Oko podneva naišao mračan oblak, iz njega se ispljuštao led parr minuta 😱
 
Poslednja izmena:
Od prošle srede do danas 64 litre. I danas oko pola dva malo pokvasila sa 1-2 litre...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Jesmo. A barice na zemlji nigde. Sve upilo. Doduše i padala je stalno sitna i lagana...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Od cetvrtka 30l, nije losa kolicina za predstojece tanjiranje i setvu. Ali mislim da ce za oranje narocito kukuruzista morati da padne jos dosta
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh