Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Secam se da ranije nije toliko duvao vetar u j.banatu, zavrsavali smo prskanje opusteno, a sada je sve ostrije, nije sto duva vetar naviknes se jbg , nego ne moze da padne kisa, a to je vec problem
 
Do sad je kod mene 50-60 l palo. Koliko će biti danas i sutra videću. Ali mislim da je sad u ovom delenju sasvim dovoljno.
 
Pravo jesenje vreme i natapaca. Nisam prolazio pored kisomera pa ne verujem da je palo vise od 5-6l od jutros, ali se mislim da ce posle kisa koje najavljuju do kraja nedelje moci da lepo da se tanjira drugi prohod za psenicu i da se oru bar strnista dok se ne prosusi kukuruz
 
Po radaru najbolji odrazi u Banatu, taman kompenzacija malo za vetrinu.


Pogled sa satelita predivan, centar ciklona odnosno vrtloga na štikli italijanske čizme, na moru kod Barija negde...baš onakav ciklon kakvog Paor voli, pa posledično tome i ne čudi da mu je doneo lepu kišu. :)

oblacii.png
 
Oko 30 litara u selu zadnjih par dana. Dosta manje u odnosu na druge predele. U NS verujem da je palo bar 60 za isti vremenski period. Danas u NS ne prestaje..

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
Kimi cini mi se da od sutra krece stabilizacija vremena za juzni banat, vidim da za vikend nema padavina, ali me interesuje do kada posle nema kise?
 
'Aj шта причаш? Овде код мене са краћим прекидима пада од четвртка. И не престаје...
U petak na noc 15l, sinoc pa do jutros je padala i cele 3l, danas je nesto bolje ceo dan pada al nisam zavirio koliko je u kisomeru. Uglavnom naj manje padne nego bilo gde na planeti verovatno, i stalno tako!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh