Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovi sto su istocnije od grada radili su kukuruze do podne. U gradu vec oko 10 krenula da serucka. Zato se tanjiralo lepota,napokon bez prasine. Ako bude ovako duvala kosava i padala kisa vec za vikend nastavljamo kukuruz.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
tesko da ce da bude od tog plana nesto,tek za sutra i vikend najavljuju ozbiljne padavine.....danas 6l kod mene a stize nam veceras gledajuci na aplikaciji jos bar isto toliko
 
Ceo dan promiče sa vetrom ,ponekad malo pokvasi beton ali se odmah osuši.Mislim da nema ni 1 litre u kišomeru.
 
Pa znate kako, u ovakvoj situaciji sa košavom, odnosno izuzetno izraženom strujom vazduha u nižem sloju prosto pitanje je šta i koliko od padavina na miru dospe do prizemlja. Jednolične, stratiformne ili nimbostratusne padavine su jako osetljive na to.
Tih padavina ima u atmosferi, ali kažem, pitanje je u jakoj mlaznici struje šta od toga može da dospe do tla. I obično kako se sam termin padavina približi, tako i modeli shvate donekle to, pa kombinacija obilne kiše i vetrine ipak polako isplahne..ali dobro, srećom od petka vetar će slabiti što će značajno otškrinuti prostor značajnijim padavinama u većem delu zemlje.

Isto važi Miloše i za centralni deo KiM, biće padavina ali manje nego u okolini zbog jakih vetrova pa će okolne visoke planine koje okružuju uzrokovati svojevrsnu "padavinsku rupu" iznad većeg dela KiM.

Elem, ne znam ko beše od članova je znao da upotrebi pojam "pasje" vreme, ne znam da li je to konkretan opis za ovo ili za onaj suvi sivi tmunjavor bez vetra.
 
Danas je toliko duvao vetar da sam imao problema da kipujem kukuruz u manje prikolice, nosio ga vetar
Mislim se, da razvijem jedro na kombajnu, mogo bi tako doci do kuce
 
Prognoza baš nije optimistična za nardnih 10 dana, ima li nade za neki perod suvog i toplijeg vremena, jer kukuruze nismo skinuli ni polovinu ?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh