Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tacno tako Momo, mi smo dobili 65l tada, a negde nije bilo ni 50l po ataru
 
Sta se desava sa zemljom, jel toliko zedna ili kao da je pregorela . Mi smo danas dobili oko 20 litara natapace , kolko se sjecam nekad bi trebalo biti blato bar taj dan . nakon par sati udjem u kukuruz i rasipa se , ni govora o blatu ?
 
Jesi nekad gasio krec?
Od prilike tako kad zemlja "izgori" onda nema blata dugo dugo. Takav slucaj smo imali 2012. Dobro se secam kopao bunar drugar a vlaga tek na 1 m pocinjala, al to ni nije vlaga prava. Onda posle tog svega prvih 50 l se nije ni primetilo, tek posle toga pocelo da bude blatnjavo u njivi.
 
Tako je, nakon suše tj. dugotrajnog perioda bez ikakvih padavina i da padne 25-30l u cugu to posle par sati se bukvalno ni ne vidi, sem mokre površine. Tek onda kad na to dođe ubrzo ista ta količina može o nečemu da se govori, kao što Paor kaže.

Tih 10-15litara koliko je dobar deo Vojvodine pokupio iz 2 različita talasa padavina dođu samo za soju kao čoveku infuzija. Srećom, ima još litara u najavi tako da će joj itekako dobro doći, uz sveže, hladnjikavo vreme.
 
Ljudi moji, dve godine kako se bavim poljoprivredom i obe godine teške! Prošle godine nam se zemlja usmrdela koliko je kiše palo, nije mogla zemlja više da guta.
Ove godine suvo, suvo, suvo. I sad nas promašila kiša. Imali smo samo onu jednu sa 80litara. Ono što sam zalivao, to će da mi rodi. Ono što nisam-suuuuvo!!! Toliko je suvo da je zemlja ispucala. Snimio sam video kako izgleda deo pašnjaka uz ogradu, uz struju. Čini mi se da kroz rupu može da se stigne u Kinu.


Video sam snimio i ovo sam sve napisao ne da bih dobio što više lajkova i subskrajbera, nego da bismo se dogovorili:
Koliko ćete da mi platite da prestanem da se bavim poljoprivredom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh