Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Što je još veći paradoks moj zorane, za razliku od baće matića, ja sam promenio profesiju.. Al ostala potreba za kockicama zbog grejanja..
Nekad sam balirao od 10 do 15k bala godišnje, i nije mi bilo teško ko sad ove 2k do 2.5k bala... Biće da sam se ulenjio..
 
Što je još veći paradoks moj zorane, za razliku od baće matića, ja sam promenio profesiju.. Al ostala potreba za kockicama zbog grejanja..
Nekad sam balirao od 10 do 15k bala godišnje, i nije mi bilo teško ko sad ove 2k do 2.5k bala... Biće da sam se ulenjio..
Ti si promenuo presu a profesiju:unsure:
 
Nema kise narednih nedelju dana...soja pod velikim znakom pitanja,kukuruz kako koji,nece ni on biti sjajan.
Jbt da od maltene sredine maja do sad dobijemo samo jednu kisu valjanu,pa ovo vreme je otislo u tri lepe....ako ne pada kod nas,gde onda pada ??.Negde u nekoj drzavi ima i viska padavina,negde mora padati...
 
Evo ja već kukam za kišom. Ajde da je svi redom prizivamo. Inače smo ga ugasili. Ajde kišo dođi do naših krajave odakle god i rasteraj ovu vrelinu.
 
Ja se nadam da će ostvariti pravilo da za Sv. Iliju grmi i pada kiša. Ona je kod našeg naroda zlata vredna. Nikako ne bih voleo da se ostvari ona narodna "Sv.Ilija glavu seče kukuruzu". A treba jedna dobra, a i ove užasne temp da spadnu makar do 27-30C.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh