Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Suncokret se nece ispraviti,istrunuce do zetve dosta,pisalo se ovde na forumu ranije,imali su ljudi takvih situacija.
 
Suncokret je zavrsio ako je polego , nema nista. Sad ovdje ugasili protivgradnu odbranu i vecina osiguravaju , 50% dotiraju. Sad osiguravaju od grada , suse ali poplava i polog koliko je meni poznato nije u opticaju.
 
Suncokret je zavrsio ako je polego , nema nista. Sad ovdje ugasili protivgradnu odbranu i vecina osiguravaju , 50% dotiraju. Sad osiguravaju od grada , suse ali poplava i polog koliko je meni poznato nije u opticaju.
Pojasni malo . Kako ugasili protivgradnu ? Ko je to odlucio ? Zasto, jel zbog neisplativosti ili se smatra da rastjeruje kisu kad treba ? Ovde ima osiguranje usjeva od vjetra , vjerovatno i tamo .
 
Imao sam jedne godine ja tako kukuruz polegao,jedino kombajner ce da kuka jer nece moci brzo da ide ali ispravice se kukuruz

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ima od olujnog vetra sigurno, samo je uvek pitanje gde je merna stanica, koliko je ona izmerila, a koliko je bilo na mestu nepogode, i tu je polisa 4puta skuplja obično.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Podigne se metlica,a od toga nemaš ništa kad je klip dole.
Bez obzira na sve,može da da dobar prinos.
Jedino je jebada u vršidbi.
 
Bas ove godine sam raspravljao sa osiguravajucom kucom oko toga. Priznaju olujni vetar ako to RHMZ objavi zvanicno.
E sad, kod mene je situacija takva da je najbliza merna stanica nekih 20km udaljena.
Kod nas i da prodje tornado a kod stanice lepo vreme, sve cvrkucu laste, pa ne izmeri olujni vetar, sto se tice osiguravajuce kuce tornada ni nije bilo.
Otprilike tako to funkcionise sto se tice vetra..... Mrka kapa!
 
Pojasni malo . Kako ugasili protivgradnu ? Ko je to odlucio ? Zasto, jel zbog neisplativosti ili se smatra da rastjeruje kisu kad treba ? Ovde ima osiguranje usjeva od vjetra , vjerovatno i tamo .
Vec ti je bila rasprava o tome , protugradna odbrana raketama ne postoji u EU , kazu da nema nikakve svrhe odnosno da nema efekta , za efikasnu ti trebaju avioni koji izbacuju srebro jodid itd.

A drugo zbog blizine granice i proslog rata nisu ni bile postavljene rakete na odredjenoj udaljenosti od granice , vec samo oni gorionici sa srebro jodidom , da bi imao efikasnu obranu treba da je umrezeno na vecoj povrsini a ne da na 20km udaljenosti svako vodi svoju politiku gdje ce pucati itd.
 
Pretpostavljam da znas da je u ĐĐ bio pogon za proizvodnju protivgradnih raketa koji je davno zatvoren.
 
Poznat mi je taj pogon iz rata prethodnog i te kako , al neponovilo se . Nebitno , nisam znao da je zatvoren .
Ovde kreteni forsiraju protivgradnu mrezu , hvale se da imamo najguscu mrezu u Sj Bosni , RS u regiji .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh