Vremenske prilike u 2020-oj godini

Neverovatno kolike su razlike u kolicini padavina... ovde pliva. Nemam kisomer, ali od pocetka maja palo je sigurno 100l, ako ne i vise.
 
U selu tri kapi a tacno ispod te ljubicaste tacke imam parcelu od 8kj pod sojom.
Uzasan oblak sa grmnjavinom bez prestanka.
9554b046f28d84c8b475e88b63d49608.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Sad sam pricao sa covekom koji je bio u tom pravcu u to vreme samo sa ove strane DTD kanala. Kise je bilo jako puno a i leda je bilo dosta. Nije bio krupan ali je put bio skroz beo od leda.
 
Konatice juce 24l, sasvim pristojna vlaga u zemlji, u maju 96l, bio bi red da se ove padavine malo bolje rasporede, jbga fali kiše na dosta drugih mesta, a u PM, nećemo valjda da gajimo 🌵🌵🌵
 
Hoces da se menjas za ovu pustinju ovde kod nas ?,jer ja bi radije da lezi voda i udavi useve nego susa,manje je stete jer voda ne lezi na 100% povrsina koje obradjujes.Danas inace pala litra,od marta meseca nije palo koliko kod tebe za jedan dan,dalekoo smo od toga jos.Ovim tempom,1,2,3 i nekim cudom padne nekad 5 litri ,tamo do zime nakupice se jebenih 50 litara valjda.
 
Eto ga Peet opet cete nadoknaditi padavine.
Mislim da nije u redu i nije ti ni na mestu komentar, kad pola sata posle cega je potvrdjeno od strane kolege Cicimorica da je bilo gadnog grada u tom delu atara ti pricas o nadoknadi padavina!
Druga stvar, za tvoju informaciju, u tom delu atara gde je bilo kise sa gradom imam samo tih 8 kj, tako da kisa nije ni padala u ostalom delu gde jos radim.
Ali, neka, uzeti tako olako neciju stetu je bas u redu s tvoje strane!
 
Nazad
Vrh