Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U mom kraju podno Divčibara ni kapi. Suva zemlja ko barut, dobro samo za sušenje drva. Komšija prekjuče uzoro 20 ari da spremi za sadnju maline. Brazda mu je kriva ko da je litar rakije popio pa seo u traktor, ne ide suvo sve. Mada najavljuju od četvrtka padavine.
 
Kimi druze sta konkretno treba da se desi sa atmosferom da ovde konacno padne neka kisa ??
Kad bi otvorili kladionicu za vremensku prognoziranje, ja bih se opkladio na neki datum prve kise slicno kao prosle godine :osmeh::osmeh::osmeh:
 
Nakon više puta što su pogodili dugoročnu sezonsku prognozu , accuweather su definitivno promašili prognozu za jesen 2019 , bar za sada jer su prognozirali kišnu jesen u ovoj regiji . Da se podsjetimo


Samim tim kolko im vjerovati , iako su dosad pogadjali , za zimu 2019/2020


kažu blaga i suva zima sa povremenim kraćim razdobljima nepogoda
 
I ja sam video ovu prognozu za zimu. Biće blaga i sa malo padavina (kiša i sneg). Ako tako bude (opet kao i predhodne dve) onda nam opet sledi kišovito i ne baš vruće leto. Nadam se samo da će od početka novembra krenuti kiša. A i treba je baš dosta.
 
Ja sam to video sinoć a već danas sa novim ažuriranjem sve izbrisano. Kad bude 29.10. tek tad mogu da poverujem da će biti kiša ako je daju u prognozi. A što se tiče jugoistočnog vetra što je naveo Juki ja u njega ne verujem jer on je razlog da nama sa zapada ne dodju oblaci.
 
Ja sam to video sinoć a već danas sa novim ažuriranjem sve izbrisano. Kad bude 29.10. tek tad mogu da poverujem da će biti kiša ako je daju u prognozi. A što se tiče jugoistočnog vetra što je naveo Juki ja u njega ne verujem jer on je razlog da nama sa zapada ne dodju oblaci.
Pa upravo sam to i rekao. Dok bude duvao fem ili jugoistok KIŠE NEMA. A toje do kraja meseca, jedino će naglo zahladneti početkom sledećeg a kiša ni na vidiku
 
Gledam trenutno da se ponovo povećavaju šanse za kišu od utorka. Bar za moj kraj. Nadam se da će tako i ostati a i malo se povećati količina padavina. Kad bi htela ova iz Italije da dođe do nas bar 1/3 bilo bi dobro. ja se ne bojim velike kiše jr je sve suvo (mnogo cm na dole) a i reke se tako presušile da ih možeš pregaziti (Kolubaru)
 
Lepa magla jutros...
2d01c0c75288480e6d5700efe018a41c.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh