Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
2.572
Juče i noćas 18 l.
Preključe obilazio useve,kukuruzi žuti,dosta soje se presejava,trava udarila na sve strane.
Fali sunca.

markokg1982

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2010
Poruka
2.934
Novih 5 litara kod mene. Sad pauza u kisi dva, tri dana i pretezno suncano, pa taman da u ponedeljak i utorak doda padavine. Idealno je sve za sada.

Darko Dren

Član
Učlanjen(a)
3 Maj 2011
Poruka
1.746
Idealno je zato što si posejao :osmeh:... A za nas koji nismo... I za ove ljude koji treba da kose lucerke...

Šalim se... Meni drago zbog pšenice, suncokreta i kukuruza i dela soje koje sam posejao.

Danas sunčano, toplo. Juće kao da je bio 9.april a ne 9.maj, a u ponedeljak na Djurdjevdan kao da je bio 6.mart. Prevrtljiv neki maj mesec.

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.622
Не угоди нама ни Бог отац,али да кише треба то стоји.Сетва може да се обави и у јуну кад има влаге и кише онда није ништа проблем, гадно је кад је суво и кад само у прашину гледамо.

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.622
Питај добићеш исти одговор код нас мај месец до сада није пребацио 30лит. а имам још да сејем исто као и ти:osmeh:

DraleTD

Član
Učlanjen(a)
10 Sep 2017
Poruka
1.121
kod nas ima oko 25l i predhodnih 45l sasvim dovoljno i za zito i za sve ostalo,moglo bi da stane bar nedelju dana da nepada ali avaj kako bude bice!Sad duva vetar i smenjuju se sunce i oblaci nikakva situacija za prskanje!

Kimi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
16 Jul 2011
Poruka
3.317
Novo Selo (malo severozapadnije od Vrnjačke Banje)
Dragi moj Peet, na jugu Banata u nedelju i ponedeljak duvaće jaka košava, pa je pitanje šta će od sistema južnije uopšte preživeti do tamo. U nedelju teško da će išta, tek u ponedeljak kasnije popodne kad se vetar smiri naleti nešto.

Hoće li se vreme stabilizovati posle 17-18 teško je reći, pre neka samo prolazna pauza (smirenje) jer sistemi niskog pritiska nastavljaju da se motaju u blizini nas.

Za Bosnu nemam šta da kažem, poplave su neminovne..

grabik

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2015
Poruka
2.048
Juce preko 20 litara , 4 i ovaj mjesec 200litara min, bio samo jedan pljusak prije 6-7 dana palo preko 50 litara , ali nije zahvatio citav atar + ostale padavine.Psenica ako je ujesen na vrijeme posijana i zasticena od bolesti bi mogla roditi kao i prosle godine ako ne i vise.

cika_laza

Član
Učlanjen(a)
19 Jun 2015
Poruka
1.568
Kimi druze pusti Bosnu,pricaj za Srbiju. Jel ima opasnosti za jutarnje mrazeve? Nesto juce gledam na prognozama postojala je mogucnost u noci Ponedeljak na Utorak. Nece valjda?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh