Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste, ako dobijemo 50lit i to plafon.

A ovo u Bosni izgleda mi nesto paranormalno 340lit to ce se prepoloviti ili dostici i 100lit max.
 
2014 kod mene je zemlja bila suva ( a ne kao sad vlažna), Kolubara i Sava daleko manjeg nivoa nego danas. Ne daj Bože da se ponovi. Koliko sam video predviđanje za moj kraj je nekih 100 litara. Onda je palo 340 l za 5 dana. A ovo za dan-dva. Videćemo šta će se sve dešavati.
 
Malo sam se neadekvatno izrazio , ja bih voleo da su u nasem kraju ukinuli.
Ima njiva u delovima atara koji je vodonepropusniji koje su na ivici da se pojavi vodolez.
p.s.
Pogledajte oblacak na Rain alarmu....
 
Poslednja izmena:
Kimi, aj druze par reci, hoce li prestati ova kisa bar tamo posle 17 Maja? Ima li sanse da se spaja bar 10 dana bez kise.
Nesto bi vise voleo da zavrsim setvu u Maju ne u Junu!
 
Samo da kažem , njive su već plivale a rijeke su bile pune , na to danas već 40l , znači poplave će krenuti već sutra a tek se najavljuje u ned-uto 200+ litara.:kisa:
 
Juce lepo suncano danas ukenjala sa 5l taman da i sutra ne moye da se radi, tacno nas kara ove vreme! Ni jedna kap nije palo dok psenica nije crkla skroz, sad neda da se u rokovima poseje i skidaju lucerista ljudi nemaju cime da hrane stoku koja ne ide na pasu, korovi rastu usevi nazebli, katastrofa jedna!
 
[QUOTE1452423]Vala,gledam malopre kukuruz ima 3 lista 15 dana a korov samo izbija kao sasav.[/QUOTE]
trebao si ga resiti sa adengo+banvel ili maton,ali sad ti je kasno ali mogao si to pre 14 dana da opalis
neverujem da radis stotine hektara pa nisi stigao,zato nemoj da kukate :ppozdrav:
 
Odradjen je adengo u nedelju pre ovih kisa,a priprema je radjena ranije pa je posle setve isao total :) Ocekujem da ovo sto sad nice ubije ako nije ispran 2m u zemlju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh