Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taj grafikon sto si Kimi postavio sa stanjem vlaznosti tla nema veze s vezom. Kod nas je extremno suvo, a ne normalno kao sto pise.
 
Daj boze neka padne sto kazete daj sta das samo neka pada

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Da ne padne narednih dana nista, morali bi da stave na azuriranoj karti crnu boju kod nas umesto ljubicaste sa naznakom crna rupa :haha: :haha:
Valjda ce se posreciti narednih dana svima da padne lepa kisa. Red bi bio da napokon padne u celoj Srbiji dobra kisa.
Mada ja jos uvek ne mogu da verujem svojim ocima da ce je konacno biti u kolicini preko 5l.
 
Dragi moj Paore, to je sa podataka glavnih i klimatoloških stanica. Prostori između se linearno interpolišu čistom matematikom.

Ne uzima ta karta tj. ne tretira stanje vlažnosti tla samo na osnovu padavina (u odnosu na prosek), već i ostalih faktora (vlaga, vetar itd..)

U ovom trenutku, neuporedivo veća tj. gora suša je baš u oblasti koja se crveni, a to je moj kraj i produžetak ka Kruševcu i Paraćinu.

Evo na šta liči jezero na planini Goč:

20191104-192638.png



Untitled.png
 
Teško da će u većem obliku ići severnije Mirban, jer nekako zona visinskih vetrova najjače padavine gura dijagonalom negde od Sjenice ili Prijepolja preko Kraljeva, Kruševca, Paraćina, Petrovca na Mlavi ka Golupcu, Donjem Milanovcu.

IMT, ne brini, sve ispod 30-35litara bi bilo pravo čudo (a gotovo sigurno će biti više). Fali tu još dosta, ali za konkretno probijanje malera nije loše.
 
Neka padne za Mitrovdan pa da lepo proslavim slavu sa gostima

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ma Kimi ja bih potpisao u ovom momentu i 20l samo da obavim pripremu i setvu. Pa ceracemo se posle sa padavinama da popusti za oranje, do kraja decembra mora da nam se vrati bar deo. A ako imamo snega kao prosle zime verujem da ce dobro smanjiti deficit :)
 
Ja se nesto me secam tog tolikog snega od prosle zime

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kod nas je bogami bio kad se sabere preko 1,5m pokrivaca iz 3-4 puta, i bar jedno 40 dana se zadrzao sneg i ako nije nadmorska visina velika. A kao sto ni sad nije ravnomerno padala kisa sto se vidi na onoj mapi tako nije ni sneg

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Ne znam Kimi sta da ti recem, al' i ovde je slicno. Kanal DTD je ostao na 50ak cm. Sve sto je i padalo u poslednje vreme je u vidu slabe rose. Konkretnih padavina nema jos od juna. Malo vise nego bolesno vreme, +25 a novembar uveliko zagazio (verovatno u oanj kanal).
 
Mi smo ovde u sj. BH zakačili 20ak litara ukupno u dva dana oko vikenda srećom , medjutim pratim padavine od proljetos pa naovamo (ne prognoze nego padavine ) svaki ali svaki put vuče prema sjeveru , krene sa Jadrana ili Slovenije i preko HR , dal nas ovde malo zakači ili ne i vuče prema HU i SZ Vojv. i to je to uglavnom. Zašto je tako neznam ali sa prognozama uglavnom nema veze .
 
Pada li pada trenutno . Evo prilike da provjerim moju teoriju za klimu 2019 , sada baš ide "oblak" povoljno sa SZ prema JI , opet osjećam da će skrenuti prema sjeveru .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh