Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slaba vajda od kiše. Još ako počne da duva košava ima da otera oblake od nas. Mada se opet nadam da prema rečima meteorologa sve u prirodi je ciklično na 3 meseca. Dakle ako je avgust-oktobar bila suša onda od novembra kreće promena vremena i da će biti kiše. A treba je baš dosta.
 
Slaba vajda od kiše. Još ako počne da duva košava ima da otera oblake od nas. Mada se opet nadam da prema rečima meteorologa sve u prirodi je ciklično na 3 meseca. Dakle ako je avgust-oktobar bila suša onda od novembra kreće promena vremena i da će biti kiše. A treba je baš dosta.
Ne znam samo ko je smislio tu glupost, pa po tome bi svaka godina bila ista
 
Na RTS-u pričao Nedeljko Todorović ispred RHMZ-a. Valjda čovek nešto zna o tome. A ima i godine iskustva.
 
Ima on iskustva ali ja tj kazem da logicki razmislis videces da to nema veze da mozgom,po toj logici na svaka 3 meseca bi se smenjivali kisa I susa I svaka godina bi bila ista

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Strahovita kišna epizoda na navetrenim Dinaridima.. čekam da izađe meteogram za Crkvice na Orjenu, ali ide to i do 800litara narednih 7-8 dana.. bruka.

Tako je u navetrini, u zavetrini već cvrc... makar u početku, posle po ovoj karti okisne i kod nas. Slični su i ostali modeli, a i red je vala da se nakani da pada, što je mnogo mnogo je..

de-model-de-310-1-modez-2019110112-192-960-157.png
 
Daj Boze da kosava ne isusi i to sto se daje za ovaj kraj za cetvrtak. Ali sumnjam da ce nesto pasti do polovine meseca. Nadam se da gresim.
 
Ma košava je samo posledica, a ne uzrok. Mi kažemo da nikad košava i konkretne padavine ne idu zajedno, to jeste tačno, al ne primarno zato što taj vetar u prizemlju gde ga mi osmotrimo kao izuzetne jačine ima neku "mađiju", već je gotovo uvek uparen i sa jakim strujanjem južne komponente u čitavoj nižoj troposferi.... a to odmah stvara spomenuti efekt navetrine i zavetrine, gde smo mi u ovom drugom zbog položaja reljefa tj. orografije. Drugo je što bilo kakvo jako konstatno strujanje vazduha (izrazit vetar bilo kog pravca) u prizemlju normalno da umanjuje u nekoj maloj meri intenzitet tj. jačinu i količinu padavina u prizemlju, izuzev u tropskom ciklonu (uraganu,tajfunu..)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh