Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi pa zima je jos uvek pa bolje sada da se istrese i sneg i mrazevi,a ne kao prosle godine kad je sve niklo,krenulo i procvetalo da nas opauci.Da nam se ne desi ono sto je Severina videla:"sneg u maju"!
 
A vala nek smo i mi u nečem prvi u državi :haha: i dalje je jako ladno,a večeras javljaju nove padavine.Još nisam video žive duše napolju.Loženje vatre i to je to,od aktivnosti za danas.
 
A vala nek smo i mi u nečem prvi u državi :haha: i dalje je jako ladno, još nisam video žive duše napolju.Loženje vatre i to je to,od aktivnosti za danas.
Kolega na tv-u kazu da je kod vas bilo -25 a meni se cini da si ti napisao da je bilo -27 u jednom trenutku.Inace na weter online oko 4 sata su bili izbacili -32 stepena.Nisam mogao da verujem sa ove moje usi sto bi rekao Sojic.:osmeh:
 
A vala nek smo i mi u nečem prvi u državi :haha: i dalje je jako ladno,a večeras javljaju nove padavine.Još nisam video žive duše napolju.Loženje vatre i to je to,od aktivnosti za danas.

Nadam se samo da ste spremili dovoljno ogreva za te aktivnosti danas :osmeh:

Ovde je ranom zorom bilo -14, sad je na -10 i ide na gore... Iskusno sam sinoć kola parkirao na sunčanoj strani tako da sam malopre ušao u otkravljen auto... Svi koji su u senci još uvek su kao kockice leda :osmeh:
 
Zvanican podatak kod mene: palo je 48cm snega, a od te kolicine, dobija se 24 litara vode po m2. Nije racunato preko interneta tipa odnos snega i vode, vec izmerena kolicina tog snega.
 
Ljudi pa zima je jos uvek pa bolje sada da se istrese i sneg i mrazevi,a ne kao prosle godine kad je sve niklo,krenulo i procvetalo da nas opauci.Da nam se ne desi ono sto je Severina videla:"sneg u maju"!

Прошле/претпрошле године се мраз истресао у децембру и јануару па је опет био мраз у априлу. Нема то никакве везе.
 
Pitajte ove što namirivati stoku moraju kako ne mrdaju,je.....m i sneg i zimu i sve u 3 pi... materine ,da mogu i zimu i sneg i zimsku kišu poslati vama koji kukate da fali vode,meni neka pada na leto ,a sad može 330 metara snega da padne ako na leto zasuši isti nam antrak,bio kukuruz do kolena ili do brade četničke ili višlji i od Dragana sve mu jedno ako nema klipa na njemu.
 
Najhladniji 1 mart u poslednjih 30 godian upravo javili.Nadam se da su pojedinci na nekim meteo forumima sada zadovoljni jer su se lepo naspavali dok je ljudima stradavalo voce ,stoka i ostalo.Svaka cast za Kimija koji nikada ne upada u takvu euforiju tipa :,,Samo da se ostvari ova prognoza inace cu biti jako razocaran ako ne bude -25'' i pola metra snega jer boze moj ja to volim" .Volim i ja fudbal pa ne zelim da iko slomi nogu.Treba zima i volim i ja zimu ,sneg ali u okviru normalnog.Sombor preko -25,Novi Sad -22...Ti likovi ne shvataju da ova drzava zavisi od poljoprivrede a ne od punih kafana.
Velika vecina clanova ovog foruma,poljoprivrednika prati meteo forum.I sigurno da vecina ne veruje svojim ocima kad procita zelje pojedinih clanova meteo foruma.Ima tamo pojedinaca koji nisu zadovoljni ni sa ovih -25 i pola metra snega.Naravno,oni to sve prate kroz prozore toplih stanova ili kuca,a da sigurno nisu izasli ni lopatu snega da ociste.Isto tako i tokom leta,sve ispod 40 stepeni je razocaravajuce.Letos tri meseca nije bilo kise,naidju neki oblaci oni padaju u depresiju.Cast izuzecima,ima clanova cije postove je zaista zadovoljstvo citati i koji zasluzuju sve pohvale.Uz jednu molbu Kimiju,da na ovom forumu bude malo aktivniji,da ne bi poljoprivrednici morali da citaju zelje,pozdrave i cestitke na meteo forumu.
 
A vala nek smo i mi u nečem prvi u državi i dalje je jako ladno,a večeras javljaju nove padavine.Još nisam video žive duše napolju.Loženje vatre i to je to,od aktivnosti za danas.
Vi bi Marko trebalo da iskoristite ovo vreme i za neke pametnije aktivnosti od pukog loženja vatre, ionako vam konstantno opada broj stanovnika u Čonoplji
 
Sinoc bilo u Leskovcu -21, uspeo sa da sacuvam krastavac i krompir ne znam ni sam kako nije sve otislo jer je bilo previse hladno.


Sent from my SM-C5010 using Tapatalk
 
Ovde veje od skoro kao besno... -6'c. A za ujutru najavljuju ledenu kišu... To će biti veselo ako padne. Ljudi ovde ni po suvom ne znaju da voze :osmeh:
 
Samo neka roka.Što se mene tiče može i metar da naveje.Meso suvo,brašna ima,lopata u pripravnosti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh