Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde je isto počela kiša da pada, a oko nule je... Biće veselo ako smrzne... Kola sam jedva otvorio jutros od leda :/
 
Ma pljuštalo i ovde ko u sred Leta !!!
Između 20 i 21 sat....
Išao za Irig da primim 3. dozu Tetalpana, a na povratku stala kiša ali je počelo DA LEDI !!!
Zato, oprezno za volanom ako negde putujete "večeraske" !!!
 
Napolju pada kao u julu.Temp ravno 0 ne ledi beton u dvoristu.
Ko je na putu neka mu je sretno do odredista.
 
U Surčinu pljusak! Sve je zaledilo!!! Kad skrljao glavu nisam niz stepenice... A o otvaranju kola neću ni da pričam... No, otišao i vratio se, a ko je napolju nek' mu je sa srećom...
 
U ravnici zemlja ne moze da primi vodu od naglo otopljenog snega.
a4585b14c84369636d61865aff3d7165.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Kako računaš sneg u litre ?

Nek' me isprave kolege ako grešim, ali mislim da je 20cm snega 10ak litara kise po m/2...

Inače, jutros je bilo za prst leda na svemu, orah je izgledao kao veliki sladoled :) Stakla na kolima ni krampom nisam mogao da očistim... Sad je u plusu i sunca ima pa se otopilo, a po putu bljuzga do kolena...
 
Препишем мјерења са станице. А они га истопе па измјере. Отприлике, ако је онај суви снијег центиметар снијега даје пола мм водениг талога, а мокри даје милиметар.
 
Zombi , imal pljuska kod tebe ?

Veoma jaka kiša sinoć od 19h do 22h, znači pravi ljetni pljusak. Sreća pa nije bilo previše hladno dok je padala, nekih 1.5cm leda je napravila a ostatak ej otekao. Jutros vratolomija, ne može da se makne nigdje, počelo je da zagrijava od 9 jutros, sad se topi naveliko. Ako ovako nastavi zagrijavati biće ozbiljnih problema sa poplavama po mom mišljenju.
 
Pada kisa vec sat i po. Otopice jos ovo malo snega sto je ostalo. Mnogo brzo se danas otopio sneg ne moze zemlja da upije tom brzinom. A tek kakvu prognozu javljaju do polovine marta kisa na svaka dva dana, svakako je potrebna ali ne mora bas sve sad da ispada. Ajde sto imam posla preko glave (uskoro ce i osoka svinjama da bude preko glave ako ne bude moglo da se izvozi) a nece se moci u njive jos neko duze vreme, nego sto me je strah od poplava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh