Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas je skroz cudno. Juce sam bio u tovilistu skoro dva sata. Izadjem napolje, kad ono sve poplavljeno, nisam ni cuo kad je pala kisa, nekih 7 litara. Pogledam RHMZ radar, kad ono, tek kad zumiram sliku vidi se jedna jako mala crvena tackica tacno iznad naseg atara. I dobro se istreslo. Danas isto, kratkotrajni pljusak u ataru i pade 5 litara. Ukratko, u poslednjih 5 dana uz gomilu grmljavine i gomilu protivgradnih raketa nakupismo oko 70 litara!
 
Pera je dobro kukao ali nedovoljno za ceo atar ,jutros na voćnjaku 15l u kišomeru.Od Crvene linije prema kanalu skoro ništa a suprotno ka Alibunaru sve više ne znam gde je bio vrhunac padavina.
Najvise je bilo tu do polovine puta ka Alibunaru. Ne znam sta je bilo prema Ilandji, s te strane je dosla. Moras malo vise da se udruzis u tom kukanju vidis da pali i to ako mozes za drugi deo atara. U svemu moras biti uporan:osmeh::ppozdrav:
 
Kod nas je skroz cudno. Juce sam bio u tovilistu skoro dva sata. Izadjem napolje, kad ono sve poplavljeno, nisam ni cuo kad je pala kisa, nekih 7 litara. Pogledam RHMZ radar, kad ono, tek kad zumiram sliku vidi se jedna jako mala crvena tackica tacno iznad naseg atara. I dobro se istreslo. Danas isto, kratkotrajni pljusak u ataru i pade 5 litara. Ukratko, u poslednjih 5 dana uz gomilu grmljavine i gomilu protivgradnih raketa nakupismo oko 70 litara!
Jel ste imali prošle godine padavina.
 
Bojane, slabo ce biti kod nas padavima, evo danas ce nam istok Vojvodine ostati suv, zajedno sa nama...
vise mozemo da ocekujemo za sada u cetvrtak... ali sve moze da se izjalovi i lokalno je. Inace ovako nestabilno vreme navaljuju 2 nedelje tamo do 17.06. Ali to kako koga oblak uhvati, vise suvo nego mokro...

A to na accu to ce pre neka kisa da padne gde najavljuju 3mm, pa da opali 30mm, nego ovde gde pisu 15,20mm
 
Sunce sija zapara je ljuta, svaka biljka stoji zabrinuta...
I ovde totalno bolesno vreme. U toku noci t nija pala ispod 20 C sto bi trebalo da znaci da je tropska noc, ako se ne varam. Po biljkama se u stvari najvise i vidi kakvo ke vreme kad dodje tamo oko 15,16,17 h. Nije dobro ni najmanje.
 
Bojane, slabo ce biti kod nas padavima, evo danas ce nam istok Vojvodine ostati suv, zajedno sa nama...
vise mozemo da ocekujemo za sada u cetvrtak... ali sve moze da se izjalovi i lokalno je. Inace ovako nestabilno vreme navaljuju 2 nedelje tamo do 17.06. Ali to kako koga oblak uhvati, vise suvo nego mokro...

A to na accu to ce pre neka kisa da padne gde najavljuju 3mm, pa da opali 30mm, nego ovde gde pisu 15,20mm
Hvala komsija ja sam optimista ,nemoze ni trpiti doveka valda ce upustiti petlja pa cemo i mi pokisnuti:haha:
 
Sunce sija zapara je ljuta, svaka biljka stoji zabrinuta...
I ovde totalno bolesno vreme. U toku noci t nija pala ispod 20 C sto bi trebalo da znaci da je tropska noc, ako se ne varam. Po biljkama se u stvari najvise i vidi kakvo ke vreme kad dodje tamo oko 15,16,17 h. Nije dobro ni najmanje.

Stiče se utisak da nikad nije dobro.I kad bi moglo da se kaže da je dobro onda se ćuti i čeka se momenat kad bi moglo opet spunim pravom nastaviti po starom.
 
Бил Гејтс и компанија, са хемијским траговима који остављају авиони...нисам поборник теорија завере, али ово што се дешава све цише и више верујем да њихови покушају да закрпе озон имају више птете него користи....

Ево обилазио сам њиве, пшеница је пукла тотално. Како ми рече заштитар који ради код Михајловића на економији, биће за око 30-40% мањи род због оцог проклетог времена...џаба сав проклети труд и улагања, када ћемо биту на нули у најбољем случају са њом.....а за остало ћемо тек видети шта и како...
 
Ide lep oblak iz Mađarske,otuda uvek dobijemo kišu, trebalo bi da nas pogodi ako se ne desi neko čudo,to bi opet bila nenajavljena kiša,a takve su do sad bile najbolje.


2ajn7no.png
 
Ipak se desilo čudo došao do Dunava i stao,ispadala se u Mađarskoj i to je to,čekamo sledeću turu, možda namaknemo koji metar žita više:haha:
 
Evo ga kod nas u selu pljusak za sve pare. Izgleda da je vas preskocio,ovde su se oblaci sastali sa svi strana. Mirno je bez vetra i grada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh