Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isto tako i ovde... S'jedne strane vuče Sava, a sa druge Dunav :/ Dugo već bez padavina...
 
Sad sam bio na autoputu kod rampe Batocina. Stigao je oblak iz pravca Despotovca do naplatne rampe, pa sam fino pokisao dok sam tu stajao. Krenuo da vozim kroz taj oblak do Batocine. U Kragujevcu suncano i toplo. Gde ce taj oblak zavrsiti, ko zna.

Vidim da se gasi sistem. Ne verujem ni da je Jagodina pokisla. Mi smo doduse pokisli lepo iz 3 puta. Ukupno blizu 60l u maju ali bi svakako dobro dosla jos neka lepa kisa u narednih 10tak dana.
 
Imam jednu njivu na tromeđi , par km do puta Temerinskog ,tu kiše nije bilo od setve,valjda je i to sad pokislo.
Nazalost druze taj deo Temerina prema Nadalju nije kako sam cuo dobio ni kap kise.Pola Temerina super proslo a pola nista.Jedino ako nije pala u jutrasnjoj turi.Neverovatno kako je negde pala, nakon 50 metara nista i onda posle 500 metara opet padala.
 
U selu oko 50lit. i koliko sam mogao da ispratim pogledom dok je padala veći deo atara je pokisao a ka Nadalju manje, celo proleće taj deo ka Nadalju nekisne (samo poprska) mada nemogu biti nezahvalan sobzirom da neki nisu ništa dobili.
 
Evo slika,parcela od 1.4 ha, kompletna bila po vodom.Slikano maloprije,toliko je mokro da ne moze da se stane na zemlju,tone se 30cm duboko.Sreca da nije bilo vjetra,ladno bi sav kukuruz povaljala.
5ae7e4d623a0e3e8ed8541eab3ee4948.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Ovde trenutno navodnjava,a odakle ...ni jedan radar ne pokazuje oblacnost ,tj pokazuje nesto jako malo ovaj meteo romania.
Nit je izgledalo nesto ozbiljno,nikakvih crnih oblaka,a pljusti za sve pare.Iskreno nama nije potrebna bas ovakva kisa.
E sad sa malim delay od skoro pola sata ,radari pokazuju oblacnost koja je iznad nas,dobro smo i prosli moglo je biti grada.Ka Zrenjaninu vedro i sija sunce :).
 
Poslednja izmena:
Sad sam obisao Tuk i Kipovo. U Tuku je potop bio, jezera stoje po doljama. A i Kipovo je dobro proslo, nema jezera ali zemlja sve kipi koliko je natopljena. Slike su iz tuka:
05f35fec5d05002aa30c2be2b9d84aa6.jpg
89cc2c9bfcbaf90853dc8b82e5fe4044.jpg
c125f23e66d23f12dc1c20fac3719937.jpg
5ab2e4ed7f21487fb2a248fc293b7952.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja nada u ovoj turi kise je danas po podne. Nadam se da cemo i mi pokisnuti, Ali i Vi Kiraj...
Mada je ova vise za juzni Banat od Vrsca do ZRa
 
Mislim da malo tko pamti takve kise. Sredina sela nekoliko kapi dok drugi kraj pada i to 50-tak litara ekstremno kratko vrijeme i jedan dio atara. Dan prije takodje jedan dio atara i nekoliko kuca dobile kisu, i to obilna kisa jos drugi dan voda stoji po kulturama. Vecina atara nije ni dobila kisu , i to nema veze sa dunavom niti savom. A tako je i u okolini.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh