Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj odgovor rdjav??? Boraniju, krastavce i kupus ne pada mi na pamet, bar za sad da gajim a ovo ti ponavljam vec treci put da je neizvodljivo finansijski a pogotovu fizicki da navodnjavam ratarenje na skoro 100 mesta, kilometrima daleko parcele od parcela, plus bez vode u kanalima a ponegde nema ni kanala.
Bunare kopati i imati opremu za navodnjavanje na samo pola od nabrajanih je nemoguce!
Prvo se isk..njas i ne gledas sta pricas pa posle trazis fine odgovore.

Pa jel hoces da dodjem ja da ti zalivam?
 
Meteorolozi kao majstori, ne lažu samo odlažu. Opet pomeraju i smanjuju padavine. Ćorak u najavi.

Nemoj da se zalis MIMS barem si ti dobio lepu kisu od 50lit u zadnjih nedelju dana,a sta mi da kazemo koji smo dobijali 0lit, i opet nas nema u najavi za kisom ni u ponedeljak nit u utorak.
 
Tamo gde meni treba je bilo 20l. Jako je nejednako padala. Svima treba, nema potrebe da se neko ljuti.
 
Jbg nemaju svi vodu na 15-20m na primer kod mene na mom terenu prva ozbiljna voda na 55m,a onda onaj teren gde su mi sve njive tu je najgore 75-130m ako mislis da radis ozbiljno i da ti ne presusi bunar u sred sezone tako da to u opste nije ni rentbilno jer kolegi su busili bunar za lesnike na 126m fi 125 i kostao ga je 6000evra.Pa tako da nisu svi mogucnosti da obicnom hilti busilicom izbuse bunare po njivama i da nalivaju njive.Jednostavno nisu svi iste srece pa cak ni za bunare!
sta se jedite kod mene je voda na 90 met i pre 12///13 god ne izaso bunar u vrednosti 3 kj zemlje pa ti sad racunaj a tad nije bilo nikakvih podsticaja i tamo pada kisa uvek kad je potrebno
 
Na 90 metara voda?? Kod mene se cijev upuca u zemlju 8-10 metara, i voda je na 4 tom metru, tako da vodeni stub je 4-6m. Cijev je promjera 110mm, na nju nakacim usisno crijevo od Morave i pici, vode koliko hoces.
 
Americki sajt koji pratim za prognoze prije 24 sata najavljivao obilne kise i pljuskove za moj kraj, a sada presusio, prognoza lokalna kaze na istoku HR vrlo malo kise , a i ovi na tom ameriskom sajtu se slazu ,kazu , samo lokalni pljuskovi. Ovo iz Rumunije i kopna kod mene ne pada skoro nikad ljeti , samo sa kontra strane sa velikih morskih bara. Za sada okopavine imaju vlagu na 10cm i nize , psenice jako lose , zadnja kisa bila prije 44 dana i to ispod 10 litara , od onda oko 5 litara u 4 ili 5 pokusaja.

- - - - - - - - - -

Pa gajićemo kaktuse i praviti tekilu... a Vojvodinu ćemo potopiti Dunavom i Tisom i gajiti pirinač... nemaju pojma ti anglosaksonci....

Koji dunav? , ta voda dunavom vise nece ni stici do vojvodine ako se te prognoze ostvare.
 
Na 90 metara voda?? Kod mene se cijev upuca u zemlju 8-10 metara, i voda je na 4 tom metru, tako da vodeni stub je 4-6m. Cijev je promjera 110mm, na nju nakacim usisno crijevo od Morave i pici, vode koliko hoces.

Da kolega , izgleda da i mi neki neznamo da cijenimo to što nam bog dao , kod mene voda još pliće 6-9 metara gdje god zabodeš , a količina onolko kolko je jaka pumpa , a najvažnije od svega iako to sada nikog ne zanima , sva voda je za piće. (zasad)
 
A šta bi se desilo da svi izbušimo bunare i svi zalivamo, da li bi i onda bilo za sve vode dovoljno?
 
Poslednja izmena:
A šta bi se desilo da asvi izbušimo bunare i svi zalivamo, da li bi i onda bilo za sve vode dovoljno?

Sale ovo sam i ja hteo da napisem ali nisam da nepomisli Sloba da se i ja raspravljam sa njim,to zalivanje je nauka za sebe i to bi trebalo sa fakulteta sa melioracija neko da objasni prvo ministru i ostalima pa i nama da raspolaganje resursom kao sto je pijaca voda mora da se radi iskljucivo dugorocno i planski .Zalivanje tifonima i kisnim krilima treba zameniti sistemima kap po kap .Treba osmisliti kako postaviti cevi zajedno sa setvom npr kukuruza em se stedi voda em se manje unistava zemljiste em prinos rekordni:ppozdrav:
 
Koliko ja vidim, prvi talasi ce vise sa jugozapada doci, nego severozapada. Nece imati snagu da predju preko cele zemlje, odnosno mi u Banatu opet sto bi mims rekao corak. Sto se srede na cetvrtak tice, tu cemo izvisiti samo mi u srednjem Banatu i severnom Banatu( male kolicine padavina), dok ce juzni Banat, a pogotovo u Vrscu biti pravi potop! Cetralna Srbija takodje, dijagonalno od CG sa jugozapada ka Vrscu potop!
 
A šta bi se desilo da svi izbušimo bunare i svi zalivamo, da li bi i onda bilo za sve vode dovoljno?
Kako ne,tu kod nas jedan siroma na salašu ima bunar 10 m min. ima u njemu 50 l vode,a prošle god je imao vode sve do zime,a nedaleko od njega neki izbišili bunar zalivaju celer,on sad nema vode.
Ali ne mora da znači,samo sve vuče na taki scenario.
 
Koliko ja vidim, prvi talasi ce vise sa jugozapada doci, nego severozapada. Nece imati snagu da predju preko cele zemlje, odnosno mi u Banatu opet sto bi mims rekao corak. Sto se srede na cetvrtak tice, tu cemo izvisiti samo mi u srednjem Banatu i severnom Banatu( male kolicine padavina), dok ce juzni Banat, a pogotovo u Vrscu biti pravi potop! Cetralna Srbija takodje, dijagonalno od CG sa jugozapada ka Vrscu potop!
I prosli put je bio potop kod nas, narocito relacija bela crkva-vrsac

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Kako ne,tu kod nas jedan siroma na salašu ima bunar 10 m min. ima u njemu 50 l vode,a prošle god je imao vode sve do zime,a nedaleko od njega neki izbišili bunar zalivaju celer,on sad nema vode.
Ali ne mora da znači,samo sve vuče na taki scenario.
u bunaru uvek ima vode,ali,ako staticki nivo vode padne ispod 5 metera,npr na 7,nivo vode je previse nizak,pumpa teko vuce vodu,smanji se kolicina drasticno,u tom slucaju se ukopa bunar na 1.5 m do 2,spusti pumpa i vode ima i 45 stepeni i 100 dana bez padavina,tako da,ima resenja,ali treba raditi,ratarstvo koje se posle spartanja zavrsava do zetve,odlazi u proslost
 
Bas,lupetaju o navodnjavanju oni koji nece navodnjavati po cenu 3 suse uzastopno,niti su radili bilo sta da bunarima,ali su popili svu pamet sveta,sve znaju.
Auuu,kakvih se smesnih ideja moze ovde procitati,ovaj forum polako postaje sajt za zabavu...

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh