Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolege ima li neko link statiatickih godisnjaka rhmz ili nekih drugi link gde mogu naci neke podatke za Zrenjanin bar za poslednjih 20godina.

Nada poslednja umire.
 
Kod nas je pao jedno 25 cenat juce ujutro za nekih 7 sati (sipo momacki) i jutros je dobar minus a suncano pa bi ovakav dan pozelio oko nove godine i Bozica a sad mi bas i nije potreban
 

Au bog'te kod vas u Beceju leto? 32C nije malo :cool:

tGsfn9m.jpg
 
@trtmrt
U vezi tog pogresnog prikaza..
Problem je u tome sto nisi podesio jedinicu u kojoj se prikazuje vrednost temperature. Umesto u celzijusima prikazuje u farenhajtima, tako da je tih 32 zapravo farenhajta.
U pitanju je " bug", greska na samom weatherunderground sajtu na koji nemam uticaj, tako da kada nije podeseno i izabrani celzijusi hoce ponekad da ispise temperaturu u farenhajtima a da pogresno stoje celzijusi kao merna jedinica. To je sve do njih, moja stanica radi ispravno.
Podesavanje na celzijuse se moze uraditi u gornjem desnom uglu pod ikonicom "zupcanika".
 
OK sad je vec bolje, ja se uplasio da dolazi globalno zagrevanje iz pravca Beceja :sta:

wfVP3p9.jpg


nego posto si platio stanicu, to mi je zelja imati, da se s'igram sa podacima

P.S. a i ovaj pritisak nesto mnogo varira 30hPa->1012hPa u roku od pola sata?
 
@trtmrt
Sve je dobro kad se dobro svrsi.. :)
Radi sve ispravno i provereno vec pola godine, inace ne bi objavljivao..
Ta promena u vrednosti pritiska je isto zbog podesavanja na sajtu domacinu. Isto prvo prikazuje u mernim jedinicama koje se primenjuju u Americi dok se ne uradi podesavanje. Zasto to ne rese drugacije samo oni znaju.
Kvalitetnije stanice sa ovakvim mogucnostima imaju dosta jaku cenu. Ovakva sa troskovima dostave i carine kosta preko 500 Eur. Ja sam moju kupio polovnu, ali gotovo ne koristenu putem licitacije na Ebay-u, pa me je sve izaslo oko 200 Eur.
 
До суботе јављају топлији талас. Тек око среде могућа киша.
 
Moglo bi sutra a pogotovo prekosutra da dune malo jače , bar ovde kod mene . Mogla bi stovarišta da imaju dobar promet crijepa , imam takav neki osjećaj.
 
Zorane, jest' bandera stabilna, al' žica nema :haha:

Ovde 10ak 'c u plusu, sutra kazu negde i do 18, pa u sredu uvece moguca kisa uz 10ak stepeni u toku dana...

Nego, gore po evropi neke arkticke zime, a kod nas cvetaju ljubičice :osmeh:
 
Kimi nema te da se javiš i malo prokomentarišeš zbivanja - odnosno ovaj hladan talas koji je već zahvatio Englesku a dosta problema zadaje i drugim zemljama. Kažu spustilo se sa severnog pola i jak vetar i hladnoća i dosta snega. Da li će to stići i do nas?
 
Jutros kisa i 3 stepena u plusu a sad kreno snijeg al neki krupan kao da grudve padaju...poslije one oluje koja promjena
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh