Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pravo zimsko vreme temp 1°. Na krovovima I travnjacima ima jos uvek pomalo snega.
Kimi kakvo nas vreme ocekuje narednih 7-8 dana ?? Vidim nesto na yr.no javljaju neke temp preko 10° u toku sledece nedelje.
 
Ide izgleda topliji period bez padavina, mada su i ove do sad vise nego mizerne. Ovaj ovde deo je ubedljivo najmanje padavina dobio ove jeseni.
 
E Kiraj pa sta mi vredi da kukam kad znam da me niko ne cuje. Na zalost ovo je tacna konstatacija sto se tice vlage. Vec skoro dve godine smo na samoj ivici vlaznosti zemljista, ili smo ispod nje. Zadnji pravi kisni mesec je bio jul 2016. Posle njega su sve susniji i susniji meseci. Oktobar, novembar i decembar 2016. su najsusniji meseci u proteklih 15-ak godina. U decembru nije palo ni kapi, a ni pahulje. Skromne padavine su se nastavile i pocetkom 2017. Nas je izvadio, na jednom delu atara, maj 2017. Posle toga oped vrlo, vrlo oskudne padavine. Sve sto je palo u septembru, oktobru i do sad u decembru je dovoljno samo za prvih 20-ak cm dok je ispod po prilicno suvo.
Tako da stvarno nemam sta da kukam kad je ovo samo cinjenicno stanje. Sta ce doneti januar, februar i mart to verovatno niko ziv ne zna.
 
Kanda cemo orati u januaru.meni ostalo jos usluzno dva dana.sad se topi sneg,blato strasno
A minus slabo :udri:
 
Mi smo imali od kraja oktobra do sada lepe padavine nadomestile su odredjeni deo one suse od letos. Nadam se da ce do proleca jos nadoknaditi.
 
Kod nas pada kiša od podneva a najavili sunčano i bez padavina.


oadl7c.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh