Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidio si zemljak , rezultat svega skinulo par crepova i nije ni pokupilo prašinu . Baš zanimljivo.
 
Neko je ranije negde napisao da se očekuje da bude 54 tropska dana. Ljudi su odgovarali da meteorolozi ne mogu da pogode za tri dana unapred i sve u tom smislu; niko nije verovao. A gle sad.
 
Sad cekam na RTV 1 prognozu jer sam u najavi cuo da javljaju nepogode pa da vidim gde ce biti,nismo valjda bas te srece da nas jos led potuce...
 
Kad sam ja odavno rekao da nemaju oni pojma sa tim prognozama bio sam uljez jer napadam Kimija sto nikako nije bila namera! Nemam ja sa deckom nista licno, imao sam prilike da se sa njim raspricam u VB o mnogim temama i decko je fin i obrazovan i intelegentan!
Greske ne dolaze licno s njegove strane, jednostavno prati neke modele u kojima se neki nadvisni zajebu debelo u ono sto prognoziraju!
 
Ma kakva kisa, nema sanse da pada kod nas. Mozd Vi u Banatu dobro pokisnete, ali ovaj deo Bačke je suv kao barut. Danas nesto radio sa gruberom za repicu pa to je Sahara. Katastrofalno suvo, a kisa nece pa nece. Ovako dugo toplo leto nije davno bilo, da ne kažem jos nije bilo.
 
U stvari nama u ovom poslu , ratarstvo mislim , ni ne znače nešto te prognoze . Možda ponekad , dal uraditi nešto il odložiti par dana , ništa bitno . Značile bi nam dugoročne ali to ne postoji . Znači svi pratimo i nerviramo se , a šta nam toliko i znači dal su prognoze dan dva tačne ili ne ?
 
Cuo sam pricu da su ljudi iz neke od vecih otkupljivackih kompanija obilazili teren i da su zakljucili da je u Backoj najgore prosao becejski i srbobranski atar.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Brzo osigurajte,još nije kasno
Mislim da tebi je vec kasno sto se soje tice kao i meni u slucaju kukuruza!
Niko normalan ne moze tu videti neku stetu kad on formirao klipove nije!

- - - - - - - - - -

U stvari nama u ovom poslu , ratarstvo mislim , ni ne znače nešto te prognoze . Možda ponekad , dal uraditi nešto il odložiti par dana , ništa bitno . Značile bi nam dugoročne ali to ne postoji . Znači svi pratimo i nerviramo se , a šta nam toliko i znači dal su prognoze dan dva tačne ili ne ?
Jedino mi nesto znaci kad pre prskanja pogledam neke radare i donosim odluku krenuti ili ne! Za ostalo smesno mi je sve sto cesto lupaju! U Julu u jednom datom trenutku, jedno vece kad sam pogledao na free meto su najavili u 7 narednih dana oko 74 l po m2 a sutra dan u jutru smanjli na 7.5 l a da bude jos gore nije ni kapi padalo!
 
To moj drugar ima teoriju na 28 godina, ali ne zna on da li ce biti 40 ili 35. U principu i jedno i drugo je toplo, ali je bolje 35 i to daleko bolje. Postajem meteorologiju i meteorologe, ali definitivno nije pre bilo bas ovako. Ja pisem svaku godinu kakva je, pa su tako i pre mene pisali. Nema ovog u njihovim zapisima, a u mom na zalost ima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh