Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Velik je deficit vlage.Samo neka pada,treba je i za dogodine.
 
Nesto se opasno njuska za subotu.

Imamo bas ono sto nam treba, plitak ciklon se iz Djenove izmesta dalje morem,odnosno Jadranom ka jugoistoku, obezbedjujuci i vise nego dovoljno dotoka vlage sa juga, odakle bi oblacnost dolazila.
Kad bi presekli uzduz zemlju na pola, sredisnji i istocni deo je kandidat za velika desavanja.... bice tu pravog urnebesa i nevremena mogucih na velikom podrucju.
 
Kimi ima li neke nade da pomoravlje nakon tri meseca dobije neku kisu za vikend....Kazu stari ljudi da je pre oko 25god bilo ovako leto da tri meseca nije pala kap kise,evo ove takodje...
 
Najavljivano nevreme za Subotu . Taman da pokrši i ono što valja suncokreta u Vojvodini....
.
qTqPZjF.png
 
::jako_besan::::jako_besan::Gledam sve moguce prognoze i karte i samo se nerviram
Bukvalno svi ce dobiti kisu osim nas ovde u sj. Bosni , a kazu nismo u nekoj cudnoj rupi . **greška ti sve . Kako mogu da modeli nacrtaju kartu padavina sa malom rupom i da se slazu ??
 
Moguce . Zanimljivo kolko se covjek nervira a u stvari bez potrebe , a i nisam taj tip
Cudna godina .Meni ova vrucina u stvari smeta .

- - - - - - - - - -

Moguce . Zanimljivo kolko se covjek nervira a u stvari bez potrebe , a i nisam taj tip
Cudna godina .Meni ova vrucina u stvari smeta .
 
Bogami ni ja ne volim vrućinu.Lakše podnosim zimu .Ako mi je hladno ,obučem duge gaće ,ako je još hladno obučem deblje pantalone .Kada je 30 skinem se u majicu ,kada je 40 ostaje mi da skinem kožu :osmeh:
 
Ni ne gledam više prognozu, ovo leto smo već nekoliko puta čuli najavu obilnih padavina, oluje i nevremena a onda ne bude ništa osim vetra ili par litara slabe kišice. Videćemo u subotu šta će da bude do tada ne razmišljam o vremenu takvo je kakvo je. Izvesno je da je kiša zakasnila ali bilo bi dobro da padne i barem malo smanji štetu od suše.
 
Bogami ni ja ne volim vrućinu.Lakše podnosim zimu .Ako mi je hladno ,obučem duge gaće ,ako je još hladno obučem deblje pantalone .Kada je 30 skinem se u majicu ,kada je 40 ostaje mi da skinem kožu :osmeh:
Skinuse nam drugi kozu ove godine sa cenama voca,a koliko vidim ni vama sa zitaricama se ne pise dobro.

Izvesno je zahladjenje od subote,a u kisu cu da verujem tek kada je vidim,jer su toliko puta promasili ove godine,da im nema vise smisla verovati.
Uostalom prognoza,kako joj i ime kaze,je nesto slicno kao i fudbalska kladionica.
Ako pogode super,a ako promase eto modeli su u zaAdnji cas promenili pricu.
Uostalom,cela prognoza im se svodi u pracenje nekoliko svetskih modela,a oni nam samo prenose njihove izlaze, tj. najave.
Definitivno odlican izbor posla za one koji se njime bave.
 
Kome je dosadno , na rain alarmu se jasno vidi ono što gledam cijelo ljeto : nenajavljena kiša i to solidna al kad dolazi meni kao da udara u neki zid i nemože da prodje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh