Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I iznad nas su isto oblaci mutni ,al nepada,nema ih ni na radaru izgleda nisu kisni.
 
Sto se kise tice kod nas opet mauna,a sto se suse tice Lugomir presusio,za mojih 27god ovo je prvi put da je presusio:ppozdrav:
 
Za subotu poslepodne se predviđaju vrlo obilne padavine na području Vojvodine, a kasnije i istočne Srbije.
U petak tokom većeg dela dana pretežno sunčano i veoma toplo, a uveče i tokom noći ka suboti sa lokalnom pojavom pljuskova i grmljavine. U subotu promenljivo oblačno i nestabilno, u poslepodnevnim i večernjim časovima sa kišom, pljuskovima i grmljavinom, a moguće su i vremenske nepogode. Drugog dana vikenda umereno do potpuno oblačno, u prvom delu dana ponegde sa kišom, poslepodne suvo. Biće svežije uz maksimume ugl. između 24 i 28°C.Početak i sredinu naredne sedmice trebalo bi da obeleži pretežno sunčano i prijatno toplo vreme uz dnevne maksimume većinom između 28 i 32°C.
Od četvrtka pa do kraja naredne sedmice moguć je novi tropski talas, ali nešto umereniji u odnosu na ove koje smo imali u julu i sada u prvoj dekadi avgusta. Dnevni maksimumi kretali bi se uglavnom između 33 i 37°C, a narednog vikenda je moguća i nova destabilizacija uz kišu, pljuskove i grmljavinu.
 
Što se mene tiče, kada kiša nije padala dosad, ne mora ni do septembra, bar da nas nezaj... sada kada kreće vršidba, a do septembra ćemo najverovatnije i da završimo žetvu...
 
U mom kraju je siguran samo novi tropski talas. Inace sto se tice meteorologije kod nas to je cist promasaj. Oni nisu u stanju da predvide nista. Ovo ne govorim zato sto nije pala kisa kod nas jer oni ljudi tu nisu nista krivi, vec zato sto se sve utrkuju sa prognozama, a u sustini ne mogu nista da pogode. Kad oni kazu sever ono jug pokisne, kazu istok, ono zapad i tako dalje. Samo je radar siguran pa gde udari.
 
I sto se mene tice bez obzira sto trosim velike novce na corbu za zalivanje ne mora da pada, da na.miru skinemo to sto imamo.Da lepo.sve sazri i da.od 1.sept krenemo da oremo zimsko.
 
U mom kraju je siguran samo novi tropski talas. Inace sto se tice meteorologije kod nas to je cist promasaj. Oni nisu u stanju da predvide nista. Ovo ne govorim zato sto nije pala kisa kod nas jer oni ljudi tu nisu nista krivi, vec zato sto se sve utrkuju sa prognozama, a u sustini ne mogu nista da pogode. Kad oni kazu sever ono jug pokisne, kazu istok, ono zapad i tako dalje. Samo je radar siguran pa gde udari.

Preteruješ. To je njima ili profesija, ili ljubav i hobi. I zašto onda da ne iznose prognoze, pogotovo ako misliš na njihov meteorološki forum. To je sasvim isto kao što i mi ovde na poljoprivrednom forumu hiljadu puta razglabamo iste teme, ili prikazujemo naš rad.
 
Ma kakav forum, sta ja ima njima da zameram, to su ljudi koji to vole i bave se time iz nekog hobija.
Moje kritike su upućene medijima, zvaničnim informacijama rhmz i slično.
 
Poslednja izmena:
Bogte,sad gledam prognozu za nas kraj za vikend, ni manje ni vise nego 79,9 litara kise najavljuju.Videcemo sta ce da bude od toga.Nazalost skoro za sve useve je vec prekasno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh