Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posto se bavim i terenskom komercijalom,ovih dana proputovao pola Srbije i svuda je katastrofa.Bio i u Bosni i tamo je katastrofa.Danas isao do Sapca i onaj deo posle Rume(Platicevo,Hrtkovci...) kukuruz kao svenule lale.
 
Juče u 15.30h izmjereno 42 stepena u hladu. Jutros u nešto prije 5h (Sunce nije bilo izašlo) izmjereno 27 stepeni na istom mjestu.
 
Ima li gde kise?Kod nas se od jutros naoblacilo,prijatno me iznenadi kad sam ustao.A temperatura je 27 stepeni.
 
Od veceras najavljuju I tropske noci, do sad je bilo bar nocu prijatnije.
Bojim se kako se priblizava jesen da mi pre oktobra necemo videti neku ozbiljniju kisu. Nisam strucan reci ce Kimi I drugi meteorolozi.
 
Bar u oktobru nek pada da nikne psenica dobro. Sad je vec kasno za sve, sad prodjoh kroz Zitiste kombajn kosi soju pored puta

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dobro je, ja sam vec mislio da ce se brzo prkinuti saharsha vrelina. Reko da se nije nesto nasrdila na nas, kad ono vidim eto je i do 15. avgusta gotovo sigurna.
 
Ja sam od jutros napolju i na suncu i vruce je,onako bas je vruce..jbs mi sve kad budemo trebali da skidamo kukuruz ima da se okisa samo tako...
Da budem iskren ja lakse podnesem ovo 40+ nego -30.. Zato ne smem ni puno da kukam kad se samo setim kako je namirivati stoku na debelom minusu,dok odmrznem slavine da napojim pa se i silaza zaledi,pa ne moz doci do nje od snega,sat vremena samo njega cistim..ovako kad prokuvam malo ladno pivo ili lubenica,malo se bucnem i bazen i prezivi se..
 
Ne znam od kada datira izreka ,"Od Ilije sunce sve milije" ali godinama je kontra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh